Spalimy, zabijemy was!

Opublikowano: 09.06.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 233

Feta z okazji zdobycia przez piłkarzy Lecha Poznań tytułu mistrza Polski została zakłócona przez skrajną prawicę. Kilkuset zamaskowanych bandytów zaatakowało skłot Od:zysk. Próbowali spalić żywcem jego mieszkańców. Ci jednak zdołali się obronić. W centrum miasta doszło do starć z policją.

W niedzielę wieczorem na Placu Mickiewicza mieszkańcy Poznania świętowali zdobycie tytułu mistrzowskiego przez swoich piłkarzy. W imprezie uczestniczyło 40 tys. osób. W tym samym czasie skrajnie prawicowe bojówki przeprowadziły kilka ataków na miejsca kojarzone z poznańskim ruchem anarchistycznym. Najpierw ok. 40 chuliganów napadło na kluboksięgarnię Zemsta przy ul. Fredry. Nacjonaliści wybili szyby i podpalili bramę w zabytkowej kamienicy. Chwilę później większa, ok. 300-osobowa grupa rozpoczęła szturm na skłot Od:zysk, położony na Starym Rynku. Napastnicy próbowali sforsować wejścia do budynku z dwóch stron – od ulic Paderewskiego i Szkolnej. Byli uzbrojeni w białą broń, kije, butelki i race. – Zabijemy was, spalimy was – krzyczeli do mieszkańców. Skłotersom udało się nie wpuścić bandytów do środka, chociaż ci podpalili jedną z bram. Kiedy na miejsce przybyła straż pożarna, nacjonaliści zagrodzili jej drogę do budynku. Musiała interweniować policja. Ostateczne strażacy zdołali ugasić pożar przy pomocy mieszkańców skłotu. Budynek został otoczony kordonem przez oddziały prewencji. Pacyfikacja agresywnych i pijanych bojówkarzy trwała jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Do rozpędzania tłumu prewencja użyła armatek wodnych. Zatrzymano łącznie 58 osób.

Bilans minionej nocy w Poznaniu jest ponury. Poza dewastacją centrum miasta, w tym Starego Rynku, doszło do ataków na ośrodki prowadzące prospołeczną działalność. Nacjonaliści, którzy nazywają sami siebie „antysystemowcami” próbowali spalić żywcem ludzi, którzy pomagają zadłużonym lokatorom, bronią ich przed eksmisjami, wspierają wyzyskiwanych pracowników, monitorują działania władz lokalnych czy organizują ważne imprezy kulturalne. Jak zauważają członkowie najstarszego w Polsce anarchistycznego kolektywu Rozbrat: „po wczorajszym meczu, mocni jedynie w tłumie brunatni „przeciwnicy” władzy nie zaatakowali jednak siedziby reprezentanta rządu Platformy Obywatelskiej – Urzędu Wojewódzkiego.(…) Nietknięte zostały siedziby banków, w tym tych odpowiedzialnych za nękanie lokatorów i brutalne eksmisje. „Antysystemowcy” nie ruszyli w stronę niesprawiedliwie traktującego ich sądu czy pod areszt śledczy. (…) Odważni „antysystemowcy” kolejny raz obnażyli swoje prawdziwe oblicze, uderzając w słabych i biednych, chroniąc się w tłumie świętujących kibiców i próbując atakować tych, którzy stawiają im opór w ich brunatnym marszu” – czytamy w oświadczeniu.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Luk
Użytkownik
Luk

Z wikipedi:
“Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Przejawia się głoszeniem pamięci o bohaterach danego narodu, głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.”

Skoro jakaś grupa za zamiar kogoś zabić lub spalić, to nie są to nacjonaliści tylko bandyci. Zresztą skąd wiadomo, że to byli ludzie reprezentujący prawicę, a nie była to jakaś prowokacja? W końcu wybory już za kilka miesięcy, więc trzeba już urabiać społeczeństwo pokazując “antysystemowców” i prawicę jako pospolitego bandytę.

realista
Użytkownik

300/40000=0,75%
zwykli chuligani, żadna tam “prawica”. na dodatek odsetek w granicach błędu… .. .

MusX
Użytkownik
MusX

I tak wlasnie nami rzadza. Chuliganow nazwa prawica. Homoseksualistow nazwa zboczencami. Bezmyslni ludzi maja podanych wrogow na tacy tam gdzie ich nie ma tylko po to zeby faktycznych wrogow ludu nikt nie ruszal.

Blacha
Użytkownik
Blacha

Anarchistów ocaliły służby państwowe, niezła ironia.

Nietopyrz
Użytkownik
Nietopyrz

Jedno nie wyklucza drugiego, oni są równocześnie nacjonalistami i bandytami, albo po prostu faszystowskimi bandytami, jak ich “starsi bracia w wierze” ze Sturmabteilung.

Blacha
Użytkownik
Blacha

Nietopyrz, wypowiadając się nie używaj słów których nie znasz. Faszyzm to nie narodowy socjalizm.