SpaceX wybrała pierwszego turystę do lotu wokół Księżyca

Opublikowano: 16.09.2018 | Kategorie: Turystyka i podróże, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2252

Amerykańska firma SpaceX poinformowała, że ​​podpisała umowę z pierwszym na świecie kosmicznym turystą, który obleci Księżyc w rakiecie do długich misji.

Wcześniej informowano, że SpaceX wykona pierwszy lot kosmicznych turystów na Księżyc nie wcześniej niż w połowie 2019 roku. W ciągu całej historii Księżyc odwiedziły tylko 24 osoby. Od 1972 roku, po zakończeniu misji amerykańskich astronautów, nikt nie lądował na satelicie Ziemi.

„SpaceX podpisała kontrakt z pierwszym na świecie pasażerem, który okrąży Księżyc na pokładzie naszej rakiety Big Falcon (BFR) — jest to ważny krok na drodze do otwarcia dostępu dla zwykłych ludzi, którzy marzą o podróży w kosmosie” — napisała firma w Twitterze.

Firma dodała, że ​​17 września ogłosi, kto jest tym pierwszym pasażerem i dlaczego zdecydował się polecieć w kosmos.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.