Sosnowiecki serial kryminalny

Opublikowano: 25.02.2013 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1

Do czego służy telewizja w dzisiejszych czasach każdy dobrze wie. Odwracanie uwagi i mydlenie oczu to ich główny priorytet. Debaty publiczne na tematy bez znaczenia, zamiast debat na tematy gospodarcze i polityczne ważne dla losów Polski. Jeśli w głównym nurcie pojawi się coś o losach państwa, przedstawiane jest to często w superlatywach, bądź autor takiego newsu tylko nabąknie coś o złych konsekwencjach. Czasem zdarza mi się leżąc w łóżku, oglądnąć jakiś program informacyjny. Ostatnio znów na topie jest sprawa Madzi z Sosnowca i jej „matki”. Nie spekuluje nad tym, czy ta kobieta dostaje pieniądze od partii/posła X za robienie z siebie idiotki na całą Polskę. Jedno jest pewne, z niewyjaśnionych okoliczności sprawa ta (choć trafiła się wtedy koalicji PO-PSL, jak ślepej kurze ziarno) została wyniesiona w ciągu paru godzin na sam szczyt ogólnopolskiej „popularności”.

Cała historia, jak dobrze pamiętamy rozpoczęła się pod koniec stycznia 2012 roku. W ciągu kilku godzin cała Polska wiedziała i szukała zaginionego dziecka. Nie będę przytaczał w pełni perypetii tego zdarzenia, gdyż większość z nas chcąc, czy nie chcąc słyszało nazbyt wiele o tym. Zajmę się raczej ciemną stroną tego księżyca, czyli tym co się działo, gdy cała Polska dudniała o Sosnowcu i tym co się dzieje do dziś. Otóż, moment rozreklamowania tej tragicznej historii nastąpił przypadkiem. Akurat wtedy, gdy w Polsce odbywały się masowe protesty przeciwko ACTA i podwyżkom cen paliw.

Ponadto dnia 30.01.2012 roku odbył się szczyt UE, na którym omawiano pakt fiskalny, by 31.01.2012 roku go przyjąć. Oczywiście na tle naszej telenoweli ten news wydawał się błahy. W międzyczasie Hutę Stalowa Wola sprzedaliśmy Chińczykom.

W momencie, gdy cała Polska śledziła uważnie losy małej Madzi, odbywały się negocjacje UE na temat budżetu na lata 2014-2020. W tym samym czasie poparcie premiera Tuska spadało z dnia na dzień, a przyczyniły się do tego głównie protesty przeciwko ACTA. Manifestacje użytkowników internetu mogły i na pewno zaszkodziły reputacji naszego premiera, co w konsekwencji zmusiło rząd do zawieszenia ratyfikacji ACTA w Polsce. Dziwnym przypadkiem, od tego momentu spadła częstotliwość wiadomości odnośnie losów zaginionej dziewczynki i jej matki, lecz nie na długo. Dnia 27.02.2012 roku media głównego nurtu podjęły temat Waśniewskiej, którą przebadał psycholog i która próbowała rzekomo popełnić samobójstwo. Oczywiście w tym samym czasie działo się wiele ciekawych rzeczy: PO i PSL rozpoczynają rozmowy na temat emerytur (czyli znanego nam już podniesienia wieku emerytalnego w Polsce), minister Mucha przyznała gigantyczne premie szefom NCS’u, wybuchła afera z solą drogową w żywności. Za niecały miesiąc w mediach pojawiły się szokujące reportaże, w których Waśniewska jest przedstawiana jako celebrytka. Nie brak oburzenia opinii publicznej wciąż podjudzanej, przez to nowe artykuły i reportaże o tej psychicznie chorej kobiecie (lub dobrej aktorce, w co bardziej wierzę). Tak się składa, że tego samego dnia (16.03.2012 roku) organizowana jest manifestacja przedsiębiorców przeciw wyzyskom ZUS-u, a w międzyczasie gdzieś w tle tych wiadomości ustawa emerytalna nabiera tempa. Pięć dni później dowiadujemy się z naszych rzetelnych stacji telewizyjnych, że Waśniewska jednak nie przygniotła dziecka kamieniem. Można zauważyć ostrą grę i manipulacje uczuciami (głównie matek) w jakimś bliżej nie określonym celu. Być może był on ukryty w tym, że ten właśnie dzień miał być „dniem gniewu na ulicach”, gdzie manifestanci krzyczeli: „nie potrzeba premiera co polaków poniewiera”. Kilkanaście dni później (04.04.2012 roku) dowiadujemy się o ucieczce Waśniewskiej i poszukiwaniach policji. Morderczyni dziecka nagle stała się osoba poszukiwaną przez policje. Tego samego dnia złoty odniósł wysokie spadki na giełdzie, a ekonomiści zapowiadali kolejną recesje w strefie Euro. Katarzyna Waśniewska przewijała się jeszcze w dość dużej częstotliwości w wielu reportażach, lecz opinia publiczna miała już jej serdecznie dość. Kilka miesięcy przerwy i sprawa zwyrodniałej matki Madzi wraca na nowo do głównego nurtu. Mamy luty 2013 roku. Stacje telewizyjne bębnią o sądzie nad dzieciobójczynią. Debaty, wywiady z sędziami i Tomasz Lis na żywo. Zdawałoby się, że temat znów nabiera popularności. Tylko jedno mnie nie dziwi – akurat w tym momencie Polska ratyfikowała pakt fiskalny, na co pewnie mało kto prócz ludzi świadomych powagi sytuacji zwrócił uwagę.

Na końcu mojego artykułu chciałem zaznaczyć, że oczywiście nie przytaczałem wszystkich perypetii tej „Sosnowskiej maskarady”. Chciałem po prostu – Czytelniku, zwrócić Twoją uwagę na to, jak takie absurdalne sprawy, które, notabene, dzieją się co dzień w Polsce, mogą być wywindowane przez media do granic możliwości, po to by odwrócić Twoją uwagę. Na koniec również dodam, że dziwnym przypadkiem po zielonym świetle dla paktu fiskalnego wieści o Waśniewskiej znów przycichły.

Autor: 7zmysl
Źródło: Blog WM

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
salsa
Użytkownik
salsa

Absolutnie się z tym zgadzam!!!
Odwracanie uwagi od rzeczy naprawdę istotnyc stało się już tradycja tych skorumpowanych mediów, ktore są na uslugach rzadu. A jakby tego bylo mało zmuszają nas do płacenia abonamentu za RTV.
Żyć się już nie chce w tym Kraju, dorobek naszych Przodków został zmarnotrawiony

Gylhyrst
Użytkownik
Gylhyrst

Nie tylko K.W. była takim odwracaczem uwagi, wcześniej mieliśmy walkę z dopalaczami i kibolami, medialnie ciekawe a praktycznie bez znaczenia. Nic z tego nie wynikło a ile ciekawych wiadomości nie zostało w ogóle pokazane w tym czasie w mediach?
Daleko szukać nie trzeba, fakt “awansu” Rostowskiego bezskutecznie szukałem na wp czy onecie, a to chyba najistotniejsza wiadomość dnia wówczas?
Informacje z Bułgarii podobnie – wiele osób pytam czy wiedzą co się stało w Bułgarii a Ci nie, stało się coś?
A wcześniej z Islandią…?
A każde kolejne prywatyzacje?
Dobrze, że w radiowej Trójce choć jakiś głos rozsądku można usłyszeć.

Il
Użytkownik

odcinek 2666 serialu pod tytułem “7zmysł blog”

O czym następny serial autora o nazwie 7zmysł?
… a może 6667zmysł?

Co byś zrobił autorze gdybyś został podstępnie zgwałcony?
Politycy i urzędnicy gwałcą nieseksualnie obywateli codziennie. Również telewizja i radio to robią (na zlecenie owych polityków i urzędników).

7zmysl
Gość
7zmysl

-> “Il” o ile przeczytałeś to co napisałem to zauważyłeś chyba, że właśnie pisałem o tym o czym mówisz lub nie czytasz ze zrozumieniem.

“O czym następny serial autora o nazwie 7zmysł?
… a może 6667zmysł? ”

nie rozumiem twojego pytania , mógłbyś objaśnić o co Ci chodzi, bo albo mi sie wydaje albo przemawia przez ciebie jakaś zawiść.

“Politycy i urzędnicy gwałcą nieseksualnie obywateli codziennie. Również telewizja i radio to robią (na zlecenie owych polityków i urzędników).”

mi tego nie musisz mówić ponieważ dobrze o tym wiem. Dlatego właśnie piszę te artykuły (podobnie jak inni na tej stronie) by ludzie zaczeli zwracać uwagę na to co się dzieje. Może dzięki temu ktoś spojrzy na tą sprawę pod innym kątem, na co osobiście liczę.

Jeśli Cię ciekawi o czym będzie następny wpis to bardzo się cieszę. Jeszcze tego nie wiem,czekam na natchnienie.

pozdrawiam

Il
Użytkownik

@7zmysl, takim tytułem działasz jak brukowiec wymyslajacy kontrowersyjne i drażniace niektóre osoby tematy i tresci.
Mi osobiscie nie podoba sie tytuł twojego artykułu i to w jaki sposób opisujesz tragedię ludzką. Odnosze wrazenie ze spłyciłes powage tej tragedii.
Bardzo dziwi mnie to, ze admin taki brukowo blogowy temat wrzucił na strone główna WM. Chodzi o przyciagniecie uwagi jak w brukowcach i zgarniecie kasy na robieniu sensacji z ludzkiej tragedii ?

7zmysl
Gość
7zmysl

takie tragedie dzieją się co dzień i tego nie unikniemy, świat jest chory sam w sobie. Jasna rzecz że to co się stało jest okropne i przykre. Ale tak samo jasne jest to że manipulacja tą tragedia m.in. przez polskie media, pomagała odwrócić uwagę ludzi od innych spraw. Czy według ciebie nagłasnianie takiej sprawy do granic możliwości i obłudy jest dobre ? Na pewno nie. I na to chciałem zwrócić uwagę. Jak też pewnie zauważyłeś bardziej skupiam się na niepoczytalnych działaniach Wasniewskiej i tego jak media donosiły o tym. W jakim czasie, jak manipulowały, jak drażniły, i w jaki sposób działały. Według mnei tytuł jest adekwatny do tego co jest napisane i nie jest raczej brukowym tytułem. Poza tym jak sam pewnie sobie zdajesz sprawę, tytuł wymyślono po to by opisać w kilku słowach artykuł. Ale liczę się z Twoim zdaniem.

Więcej dystansu…

7zmysl
Gość
7zmysl

Zauważ jeszcze jedno… Jesli wychodziłeś na ulice w tym czasie, wsiadałeś do miejskiego, czy byłeś w pracy lub szkole – cała polska miała jeden temat na ustach i w głowie, w ogóle nie zwracając uwagi na inne sprawy ważniejsze dla ogółu, dla polski, niż zachowanie niepoczytalnej matki.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

W Naszym kraju ,co dziennie, w dziwnych okolicznościach ( w domu, przy ,,rodzinie,,podczas libacji itp ) ginie jedno dziecko . Amunicji dla pseudo wiadomości nigdy nie zabraknie , a przy pogarszającej się sytuacji materialnej społeczeństwa , będzie tego tylko więcej .

Aquarius
Gość
Aquarius

To nie 7zmysl jest winny ze rodzina Sosnowieckich stala sie glownymi bohaterami reality show ktore wszysct ogladaja po dzis dzien w telewizji tylko nasze kochane propagandowe media. A jesli chodzi o przezywanie tragedii to wlasnie teraz giną setki dzieci w afryce z głodu i nie tylko w afryce TO jest tragedia.

Il
Użytkownik

Ludzie uzywajacy media dowiedzieli sie o tragedii w Sosnowcu ale Ludzie nie uzywajacy mediów byc moze nawet do dzis nie wiedza nic o tym co stało sie w Sosnowcu.
Draznia mnie sformułowania uzyte w artykule.

Moim zdaniem za smierc małej Dziewczynki i stan psychiczny jej Matki najbardziej odpowiadaja takie hedonistyczne pasozyty jak kulczyk, komorowski, tusk i podobne biznesmeny, urzedasy, politycy, militarysci itp
Moge uzasadnic jezeli ktos chce.

7zmysl
Gość
7zmysl

Ja nie patrze pod kątem – kto za to odpowiada,tylko pod kątem ! – tego kto tym i w jaki sposób manipuluje – ! , tragedia ludzka (bądź wykorzystuje kobietę która nie ma nic do stracenia i jest wynikiem patologi społecznej, niestety bardzo inteligentnym). Muszę ci powiedzieć że czytasz bez zrozumienia.