Soros wspiera miliardami skrajną lewicę i media

Opublikowano: 19.01.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2203

Amerykańska organizacja Capital Research Center przeanalizowała dokumenty dotyczące wydatków finansisty George’a Sorosa. Miliarder od 2000 roku przekazał więc blisko 21 miliardów dolarów na różnego rodzaju inicjatywy firmowane przez skrajną lewicę. W ostatnim czasie dużo mówi się również o wydatkach Sorosa na grupy związane z dziennikarzami czołowych mediów w Stanach Zjednoczonych.

Capital Research Center od prawie czterech dekad zajmuje się szeroko pojętą problematyką dobroczynności w Ameryce. Jej analitykom udało się teraz ustalić, że od 2000 roku amerykańsko-żydowski finansista wydał blisko 21 mld dolarów na organizacje i polityków związanych ze skrajną lewicą. Tylko w 2021 roku jego darowizny na ten cel wyniosły zaś 2,7 mld dolarów.

Autorzy raportu poświęconego tej tematyce zauważają, że kierowane przez Sorosa Open Society Network samo w sobie jest organizacją parasolową, która skupia różnego rodzaju grupy lobbingowe i fundacje. Otrzymują one pieniądze głównie na propagowanie rasowej i płciowej polityki tożsamościowej, nielegalnej imigracji czy liberalizacji przepisów aborcyjnych.

Kilka dni wcześniej wyniki swoich badań opublikowała natomiast grupa konsultingowa MRC Business. Z zebranych przez nią danych wynika, że tylko w latach 2016-2020 finansista wydał blisko 131 mln dolarów na zdobycie wpływów wśród 253 grup medialnych.

W ten sposób ma on wpływ na dokładnie 54 postaci medialnych w całej Ameryce. Wśród nich znajdują się głównie dziennikarze liberalno-lewicowych mediów pokroju stacji telewizyjnych CNN, NBC i CBS, agencji Bloomberg czy dziennika „The Washington Post”.

Law Enforcement Legal Defense Fund jeszcze w ubiegłym roku opublikował z kolei analizę dotyczącą wyborów prokuratorów okręgowych w USA. Fundacje należące do Sorosa miały więc wydać blisko 40 mln dolarów na pomoc w finansowaniu lewicowych kandydatów na te stanowiska.

Na podstawie: LifeSiteNews.com, FoxNews.com, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. pikpok 19.01.2023 11:11

  On zapewne należy do mafii Rothschilda,Która chce przejąć władze na świecie. A jego podopieczni zatapiają Europe https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8606584,szwecja-energetyka-krytyczna-sytuacja.html
  ,,Johan Pehrson, który jest zwolennikiem energii jądrowej, przekonywał, że do kryzysu w energetyce doprowadziły decyzje rządu socjaldemokratów i Zielonych o przedwczesnym zamknięciu w ostatnich latach czterech reaktorów w siłowniach jądrowych.” Tak jak w Niemczech.
  Gotują te żaby, gotują. Te coś czują że robi się gorąco, ale dalej udają że jest miło.
  W Azji jest już zamordyzm, teraz wprowadzają go na zachodzie.https://wolnemedia.net/pisanie-w-internecie-stanie-sie-niebezpieczne/

 2. adambiernacki 20.01.2023 09:15

  No właśnie ale w Azji już łatwiej to się wprowadza natomiast w społeczeństwach europejskich trudniej więc potrzebna tu jest wojna no coś mocniejszego szokującego…tak uważam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.