Sonda – Łopatka

Opublikowano: 04.06.2011 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Sonda – Łopatka

Liczba wyświetleń: 238

Program z 07.04.1988 r. o wiatrakach, sprężarkach, silniku Harriera i śrubach okrętowych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
id
Gość
id

Ocalało 200 odcinków, wszystkie są w sieci. Merytorycznie dzisiejsze programy popularno-naukowe do pięt Sondzie nie dorastają. Panowie Kamiński i Kurek (oraz inni przygotowujący materiały – Tomasz Pyć, Marek Siudym) to byli prawdziwi pasjonaci nauki, a ich dyskusja w studiu powinna być wzorem dla wszystkich dziennikarzy. Przeglądając te stare odcinki ma się wrażenie że pomimo upływu tak wielu lat, nie tracą na aktualności.

Tu jest petycja do zarządu TVP w sprawie uwolnienia nagranych materiałów (ZA NASZE PIENIĄDZE) i zalegających w archiwach TVP. Telewizja tłumaczy się brakiem rozwiązań prawnych w kwestii własności programu Sonda.

Młodzi ludzie w większości nie mają pojęcia że istniał jakiś inny program pop. naukowy niż efekciarskie Discovery, ale ludzie po 40 i starsi nie dadzą zapomnieć o Sondzie.

Brawo za przypomnienie o tym wspaniałym programie!

yoko
Gość
yoko

“29 września 1989 roku Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński, a także prowadzący samochód Andrzej Gieysztor zginęli w wypadku samochodowym w Raciborzu[2], gdzie – w Raciborskiej Fabryce Kotłów “Rafako” – mieli zbierać materiały do kolejnego programu “O współczesnej technice masowych wierceń otworów dla potrzeb przemysłu energetycznego i inżynierii chemicznej”[3]. Przyczyną wypadku było czołowe zderzenie z ciężarówką, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości (śledztwo wykluczyło wersję mówiącą o poślizgu na plamie oleju). Kurek i Kamiński pochowani zostali na cmentarzu na osiedlu Pyry w Warszawie. Od tamtego czasu Sonda przestała być emitowana (poza ostatnimi czterema odcinkami, które ukazały się w 1990 roku oraz nielicznymi powtórkami w późniejszym okresie).” (…. DZIWNY WYPADEK!!! )
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sonda_%28program_telewizyjny%29