„Solidarność” porozumiała się z Amazonem

Opublikowano: 11.01.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 239

NSZZ „Solidarność” stała się pierwszym związkiem zawodowym na świecie, któremu udało się podpisać porozumienie z władzami amerykańskiego giganta handlowego Amazon. Komisji Zakładowej udało się wywalczyć podwyżki dla części pracowników oraz poprawę warunków pracy w polskich magazynach koncernu.

Związkowcy z „Solidarności” w oficjalnym komunikacie napisali, iż udało im się odnieść sukces po dwóch latach od powstania komórki związkowej we wrocławskim oddziale Amazona, a także kilka miesięcy po rozpoczęciu kampanii zachęcającej pracowników amerykańskiego giganta do przystąpienia do struktur związku zawodowego. Czteromiesięczne intensywne działania spowodowały, że liczba osób należących do „Solidarności” wzrosła z ok. 130 do blisko 350 osób, co oczywiście przełożyło się na większe możliwości związkowców.

Dzięki ich działalności udało się wywalczyć podwyżki dla pracowników wrocławskiego Amazona. Porozumienie zawarte między władzami Amazona i Komisją Zakładową przewidują wzrost wynagrodzeń szeregowych pracowników do 15 zł brutto za godzinę pracy i do 20 zł brutto za godzinę dla team leaderów, natomiast zatrudnieni co najmniej od roku otrzymają również dodatek stażowy. Ponadto we wrocławskim magazynie koncernu poprawione mają zostać bezpieczeństwo i higiena pracy.

Przewodniczący Komisji Zakładowej Grzegorz Cisoń podkreślił, że porozumienie z Amazon Poland jest bezprecedensowe w skali świata, lecz początki rozmów były niezwykle trudne, ponieważ związkowcy nie mogli pójść na ustępstwa w najważniejszych dla pracowników sprawach. Z kolei polskie władze Amazonu musiały konsultować każdy najmniejszy nawet kompromis ze swoimi zwierzchnikami przebywającymi w Stanach Zjednoczonych i w Luksemburgu. Ostatecznie umowa została zawarta i przewiduje ona nie tylko prowadzenie rozmów na zasadach dialogu społecznego, ale także udostępnienie „Solidarności” pomieszczenia we wrocławskim magazynie.

Na podstawie: Solidarnosc.org.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Nie znam wszystkich szczegółów, ale skoro związkowcy sa zadowoleni, a firma podpisała umowę, to jest to przykład, że MOZNA. Bez wikłania zwiazku w polityke, działac tak, jak zwiazek powinien, dla dobra pracowników, z uwzglednieniem postulatów drugiej strony. Amerykanie sa pragmatyczni, jesli widza zjednoczona siłe, której nie da sie rozbic, a zawsze sa takowe próby, siadaja do stołu i pertrakruja.

replikant3d
Użytkownik

A założymy się że to porozumienie długo nie przetrwa? Gdzie ty żyjesz?

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

@@replikant3d@@
Pożyjemy, zobaczymy. Ja tez do amerykanów nie mam zaufania, ale nie zakładam z góry, że oszukaja…

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

“”odkrywcą” to kolego nie jestes… Dla mnie normalna polityka jest, że “świerzy” pracownik powinien zarabiac mniej od “starego”. Zatem tym co piszesz sam sobie zaprzeczasz. Wyciagasz fałszywe wnioski, ze swoich dziwnych wymysłów. A skąd wiesz, ile mieli przed podpisaniem umowy??? Nie wiesz, wyciagnąłeś te 14 zł, jako ta kwote na podstawie kwoty z ogłoszenia!!! Ogłoszenia naboru NOWYCH, czyli “swierzych” pracowników.
Tak, ma zwiazek z 13 zł/h minimum, bo o ile mnie uczyli matematyki, to 14 jest wiecej niz 13…
Zanim nastepnym razem się zbłaxnisz, proponuja dokładniej analizowac co piszesz, i jakie masz ku temu dane…

8pasanger
Użytkownik

@ rumcajs Solidarność od dawna słynie z robienia łaski pracodawcom niczym Radek Sikorski. Centra Amazona pod Poznaniem i Wrocławiem powstały aby uniezależnić Amazona od strajków w centrach Amazona w Niemczech.
http://wolnemedia.net/solidarnosc-przeciwko-pracownikom-teatru-polskiego/
Zatem informacja, że ,,Solidarność” się dogadała to typowa korporacyjna dezinformacja.Solidarność od dawna wysługuje się pracodawcom.Włącznie z wyrzucaniem i oczernianiem członków własnego związku, którzy byli ,,wichrzycielami” i chcieli wszcząć strajk.