Solidarni z Gazą w Warszawie

Opublikowano: 26.07.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 510

Około 250 osób wzięło dziś w Warszawie udział w demonstracji przeciwko izraelskim nalotom na Strefę Gazy. Demonstrację zorganizowała Inicjatywa Stop Wojnie wspólnie z mieszkającymi w Polsce Palestyńczykami.

Protest rozpoczął się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Demonstrujący rozwinęli transparenty “Stop rzezi Gazy” oraz “Zabijanie cywilów nie jest samoobroną”. Przemawiał Andrzej Żebrowski z Inicjatywy Stop Wojnie oraz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Wspomniał o wielkiej demonstracji antywojennej, która odbyła się w Londynie. Podkreślał znaczenie międzynarodowego sprzeciwu wobec wojny. Przypomniał, że w protestach na całym świecie biorą udział różne społeczności, w tym Żydzi.

Omar Faris szef Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków w Polsce mówił, że chciałby aby polskie władze nie wspierały militarnie ani gospodarczo Izraela, który najnowocześniejszą technikę wojskową wykorzystuje do atakowania mieszkańców Strefy Gazy. Dodał, że przeciwko zabijaniu cywilów powinien być każdy, bez względu na religię, pochodzenie czy kolor skóry.

Na wiecu wypowiadali się też Palestyńczycy, którzy mieszkali w Strefie Gazy. Jeden z nich powiedział iż jego rodzina miała szczęście, ponieważ zdążyła uciec, ale zginęło dwóch jego kolegów ze szkoły, którzy nie byli żadnymi bojownikami. Jeden zginął w czasie nalotu, gdy dowoził towar do sklepu.

Dziennikarz i publicysta Roman Kurkiewicz mówił o tym, że w Strefie Gazy ma miejsce atak przede wszystkim na ludność cywilną. Wezwał do międzynarodowej solidarności z Palestyną.

Solidarność z Palestyną wyraził także przedstawiciel OZZ Inicjatywa Pracownicza. Przypomniał też o tych Izraelczykach, którzy nie dali się ogłupić militarystycznej propagandzie i mimo represji walczą aby państwo wspierało wydatki socjalne, a nie wojnę i okupację Palestyny.

Po wiecu rozwinięta została duża flaga palestyńska, z którą demonstrujący przeszli ulicami miasta pod ambasadę Izraela.

Przed ambasadą demonstrowało kilkudziesięciu zwolenników polityki Izraela, którzy starali się zagłuszyć między innymi odczytywanie nazwisk poległych w wyniku nalotów.

Autor: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. moti 26.07.2014 18:38

  Oni wszyscy sa zaproszeni na demostracje powiedzmy w Aszdodzie albo w Aszkelonie, moga sobie wybrac. Ale w tedy nie jestem pewny ze beda popierac Hamasu.

  Oprucz tego ten reportaz to bardzo ciekawy journalizm. Cala strona o demonstarcji popierajacej terror Islamski i “az” 18 slow innej’ popierajacej Izrael demostracji.
  WM, wy jestescie zmobilizowna madia w rankach palestynskiej propagandy.

 2. pasanger8 27.07.2014 06:57

  @ sacro dzięki za głos rozsądku

 3. aZyga 27.07.2014 11:40

  @moti rany Ty serio klikasz z Izraela ? Niewiele zrozumiałem z tego co napisałeś, ale dużo się domyślam 😉 Wiesz czym różnią się wolne media od tych powszechnych ? Tutaj nikt nie pisze pod dyktando finansjery.
  ,,Cala strona o demonstarcji popierajacej terror Islamski i „az” 18 slow innej’ popierajacej Izrael demostracji” – myślę, że 18 słów o tej demonstracji to aż za wiele. Media typu GW, czy TVN nadrobią wszystko z nawiązkom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.