Solidarna Polska alarmuje o ogromnych wydatkach na Ukraińców

Opublikowano: 29.04.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1718

Solidarna Polska alarmuje o ogromnych wydatkach na Ukraińców. Minister Wójcik mówi nawet o 22% budżetu państwa.

Solidarna Polska kilka dni temu przedstawiła pomysł, aby polskie państwo wstrzymało płatność składek na rzecz Unii Europejskiej. Chciano w ten sposób wymusić, aby Bruksela postanowiła w końcu wesprzeć finansowo państwa przyjmujące ukraińskich uchodźców. Minister przy premierze Michał Wójcik ujawnił jednak szokujące informacje, które będą miały ogromne i negatywne skutki dla polskiej gospodarki i społeczeństwa.

Podczas ostatniej konferencji prasowej, przedstawiając propozycję Solidarnej Polski złożoną Radzie Ministrów przedstawiciel tego ugrupowania minister bez teki Michał Wójcik ujawnił, że według obecnych przewidywań Polska przeznaczy do końca bieżącego roku znaczną część budżetu na pomoc dla ukraińskich uchodźców.

Mowa nawet o 10, a nawet 22% budżetu polskiego państwa. Przy tak szaleńczym rozdawnictwie istnieje duża szansa na to, że Polacy mocno odczują pomysły rządu. Nie należy, więc dziwić się próbom partii Zbigniewa Ziobry, że ta próbuje wymusić na Brukseli wsparcie finansowe dla Polski i krajów wspierających Ukraińców. „Koszt pomocy Ukrainie wyniesie w tym roku od 10 do 22 proc. budżetu polskiego państwa. Czy KE stanie na wysokości zadania? Turcja w 2014-15 r. otrzymała 6 mld euro na wsparcie uchodźców” – przekazał minister Michał Wójcik.

Słowa ministra Wójcika wywołały w sieci prawdziwą falę oburzenia. Polscy internauci jasno wyrazili swoją dezaprobatę dla niebywałej skali pomocy socjalnej, na którą nie mogą liczyć w pierwszej kolejności Polskie rodziny, czy bezdomni.

Jak wstępnie wyliczyli komentatorzy, według zapowiedzi polityka Solidarnej Polski, nasze państwo może wydać od 50 do 100 mld złotych z budżetu, wyłącznie na pomoc ukraińskim uchodźcom. Warto tutaj pochylić się nad stanem polskich dochodów, które na 2022 r. wg przyjętej ustawy budżetowej miały wynieść 491,9 mld złotych. Z kolei rząd zaplanował, aby w tym roku wydać na rozwój państwa 521,8 mld złotych. W ten sposób deficyt byłby na poziomie 29,9 mld złotych. Należy jednak pamiętać, że większość wydatków trafia na bieżące potrzeby administracyjne i zatwierdzone przez Sejm programy rządowe.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com, MediaNarodowe.com
Źródło: MediaNarodowe.com

21

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. andi170 29.04.2022 10:03

  Morawieckiego i resztę tej rządzącej hołoty trzeba postawić przed trybunałem stanu za szkodzenie interesom Polski i Polaków oraz za zbrodnie na narodzie polskim.

 2. Rafik4891 29.04.2022 14:33

  Zgadzam sie z przedmowca Morawiec to szkodnik Polski, bankier dla niego liczy sie tylko jego majatek a nie ile Polacy maja w portfelach. Ochydny klamca manipuluja ludzmi strasznie

 3. X3na 30.04.2022 10:59

  Dziękuję autorowi za rzetelne podanie informacji o tym ile inne kraje otrzymują od EUnice (chodzi o ten huragan) za wspieranie Ukraińców. Mam nadzieję, że w artykule mowa jest o 10-22% za wsparcie Ukraińców, a nie Ukrainy, bowiem jestem ostro przeciw wspieraniu KRAJU (obiektu militarnego), którego rękami NATO wykonuje swoją nieczystą robotę. Jest to walka NATO i EU z Rosją rękami Zeleńskiego i Rzeźnikowa. Jasnym jest więc, że skończy się jak z Syrią lub Gruzją 2008 czyli pozostanie Gruz 200 z kraju. Ale decyzję wieloletnią za to ponoszą Zeleński i Rzeźnikow i ich poprzednicy.

  Właśnie tak jak wyżej opisano wygląda praworządność pani od kłamstw Lie-en. A to nam zarzucają niepraworządność. Zgodzę się – mamy ją w kraju i widać to na tym portalu oraz kilku innych jak bezprawnie poblokowano strony na dnsach. Widać to też po przyjęciu maseczek do użytku przeciwko wirusom bez jakichkolwiek badań udowadniających że hamuje rozprzestrzenianie wirusa. Widać też było po “dobrowolności” eksperymentalnych szczepień (w tym lekarzy). Teraz widać po praworządnym podziale pieniędzy na pomoc Ukraińcom. My nic a Turcja 6 miliardów. Dziękuję serdecznie państwu von der Pfizer za “praworządność”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.