Smutna opowieść o zwłokach na brzegach Gangesu

Opublikowano: 02.07.2021 | Kategorie: Media, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2093

W maju publiczny nadawca ORF zaserwował zamówiony straszak w postaci dramatycznego doniesienia, że na brzegach Gangesu, indyjskiej rzeki umarłych, pojawiają się zwłoki.

Dziwny to straszak, bo w indyjskich rzekach pływają zwłoki. Teraz, miesiąc później, ludzie to powtarzają, zwłaszcza w niemieckich mediach. Strach przed niewidzialnym niebezpieczeństwem koronawirusa można szczególnie efektywnie podsycać egzotycznymi bajkami z Indii. Stamtąd ma pochodzić rzekomy wariant Delta.

Powinien to być nowy, podręcznikowy przykład tego, jak bardzo zsynchronizowane są media głównego nurtu na arenie międzynarodowej – i jak bezczelnie próbuje się nimi manipulować. Oto kilka przykładowych nagłówków:

RTL.de: „Wstrząsające obrazy z Indii: dziesiątki ciał wyrzuconych na brzeg rzeki Ganges”;

Stern.de: „Indie są przytłoczone zmarłymi na coronę: Ganges odsłania groby”;

Bild.de: „Sceny horroru w Indiach – monsun wyrzuca zwłoki na brzeg”;

de.EuroNews.com: „Trupy pływają w Gangesie”.

W międzynarodowych mediach głównego nurtu próbuje się prowadzić szczególnie brudną grę rzekomymi danymi dotyczącymi śmierci na COVID-19 w Indiach. Celowo próbują nakreślić wielką katastrofę za pomocą liczb absolutnych, które oczywiście nigdy nie istniały i nadal nie istnieją. W Indiach, na przykład, mówi się o 399 000 zgonów osób, które zostały zarażone koronawirusem przed śmiercią w ciągu ostatnich 30 dni. Przy czym już tutaj należałoby się powątpiewać, bo kto zna Indie, ten dobrze wie, że tam jest rejestr medyczny, a nawet opieka medyczna tylko dla wybranych mieszkańców.

W Indiach nikt nie interesuje się życiem i śmiercią bliźnich. Obyczaje panujące w tym kraju są niewyobrażalne jak na warunki środkowoeuropejskie. Jeśli, na przykład, członek najniższej kasty (Dalit) zostanie zabity w ruchu ulicznym, to po prostu leży tam i nikt się nim nie przejmuje. Członkowie tej kasty nie mogą nawet korzystać z tych samych dróg czy mostów, co przedstawiciele wyższych kast, muszą wspinać się po linach pod mostem. Więc każdy, kto myśli, że kogokolwiek w Indiach obchodzi, na co umiera 300 milionów lub więcej ‘niedotykalnych’, kłamie.

Mamy więc teraz w Indiach rzekomo 400 000 ofiar śmiertelnych – to ogromna liczba w wartościach bezwzględnych. W Austrii podobno 10 702 osoby zmarły na koronawirusa lub z nim. W Niemczech – twierdzą – że zmarło 90 945 osób. Więc policzmy:

– w Indiach zmarło 400 000 z 1 391 990 000 osób – to jest 0,03 procenta;

– w Austrii na 8 930 000 osób zmarło 10 702 – to jest 0,12 procenta;

– w Niemczech zmarło 90 945 osób z 83 200 000 – to jest 0,11 procenta.

Obudźcie się – jesteście wodzeni za nos i okłamywani!

W Indiach nie ma dramatu. W Gangesie pływa tyle samo ciał, co zawsze, ponieważ każdy mieszkaniec Indii, który mieszka w pobliżu lub może sobie pozwolić na podróż, wrzuca swoich zmarłych do świętej rzeki zmarłych – lub przynajmniej pali ich na brzegach. Przy okazji, zdjęcia z indyjskiego ‘dramatu’ w powyższych artykułach pokazują normalne pogrzeby, jakie są powszechne w Indiach. Natomiast kremacja jest droga i zarezerwowana dla bogatszych ludzi. Jeśli chcecie się czegoś obawiać, to obawiajcie się ‘strasznych’ wskaźników umieralności w waszych krajach, które są rzekomo 4 razy wyższe niż w Indiach – kraju bez kompleksowej opieki zdrowotnej i w znacznej części bez zbytniej higieny.

Jeśli jednak wolicie myśleć samodzielnie niż wierzyć na słowo mediom głównego nurtu, kończymy stwierdzeniem, że nie ma żadnych dowodów na to, że choćby jedno z tych ciał zostało poddane autopsji i testom na obecność covida. Dlaczego miałoby tak być, przecież w Indiach normą jest znajdowanie martwych ciał w Gangesie, nikt nie przeprowadza autopsji żadnego ciała z tej rzeki.

Ci, którzy chcą zbadać, skąd może pochodzić globalna synchronizacja mediów lub skąd bierze się dezinformacja, powinni również odnieść się do platformy medialnej Project Syndicate, która jest finansowana i kontrolowana przez George’a Sorosa. Tam 10 maja wzbudzono strach i panikę w związku z rzekomo dużą ilością zmarłych w Indiach na covid. Nieco później nastąpiła pierwsza faza propagandy w środkach masowego przekazu. To na pewno zbieg okoliczności, co innego mogłoby to być.

Autorstwo: Willi Huber
Tłumaczenie: Zygmunt Białas
Źródło oryginalne: Report24.news
Źródło polskie: NEon24.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Zwróćcie uwagę w powyższym wideo na niepokojącą muzykę wywołującą u widza panikę. Prawdziwy majstersztyk dziennikarskiej PSYCHOmanipulacji.


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.