Śmiertelny atak na międzynarodową bazę w Iraku

Opublikowano: 12.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1074

Wczoraj wieczorem kilkanaście rakiet spadło na międzynarodową bazę wojsk koalicyjnych w irackiej miejscowości At-Tadżi. W wyniku ataku zginęło dwóch amerykańskich oraz jeden brytyjski żołnierz, a ranny został między innymi polski wojskowy. O przeprowadzenie ostrzału od razu obwiniono irackie milicje szyickie, stąd zbombardowane zostały ich obozy na iracko-syryjskim pograniczu.

Baza NATO i irackiego wojska znajduje się w At-Tadżi, położonym na północ od Bagdadu. To właśnie na nią spadło wczoraj kilkanaście małych rakiet, w wyniku czego ucierpiało kilkanaście osób należących do personelu wojskowego. Tym samym śmierć poniosło dwóch żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych oraz jeden z Wielkiej Brytanii. Wśród rannych osób znalazł się też polski wojskowy, o czym poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Atak na bazę został potępiony przez irackie władze, uznające go za wystąpienie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i samej irackiej państwowości. Z tego powodu ma zostać przeprowadzone szczegółowe śledztwo, mające na celu ustalenie kto soi za ostrzałem z Katiuszy. Jednocześnie do przeprowadzenia ataku nie przyznała się dotąd żadna grupa.

To nie przeszkodziło jednak Stanom Zjednoczonym w przeprowadzeniu ataków na grupy, które rzekomo miały odpowiadać za śmierć trójki żołnierzy. Amerykańskie lotnictwo uderzyło więc w bazy szyickich milicji na iracko-syryjskim pograniczu. Bombardowanie spowodowało śmierć co najmniej osiemnastu bojowników należących do Sił Mobilizacji Ludowej (PMU).

Na podstawie: PressTv.com, Reuters.com, Defence24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o