Śmierć na komisariacie

Opublikowano: 16.05.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 488

Igor S. został zatrzymany przez policjantów w niedzielę nad ranem. Wg TVN24, mężczyzna był znany policji i znajdował się pod policyjnym dozorem. Wg TVP Info, był poszukiwany i wpadł w szał, gdy dowiedział się, że zostanie zatrzymany. Mundurowi użyli wobec niego paralizatora. Chwilę później mężczyzna już nie żył.

Tragiczna historia rozpoczęła się ok. godz. 6:00 w niedzielę na wrocławskim rynku. Według informacji podanych przez “Gazetę Wrocławską” funkcjonariusze podeszli do Igora S. i zażądali okazania dokumentów. Ten odmówił. Oficjalna wersja przedstawiona przez policję mówi, że mężczyzna był agresywny. Stróże prawa natomiast podobno zachowywali się wzorowo.

25-latek został siłą władowany do radiowozu i przewieziony na komisariat. Dlaczego? Podobno miał przy sobie telefon komórkowy, który nie należał do niego i nie potrafił wyjaśnić, jak wszedł w jego posiadanie. Policja twierdzi również, że był podobny do osoby poszukiwanej, co okazało się prawdą. Na komendzie policjanci mężczyzna stracił przytomność, a jego serce przestało bić. Reanimacja nie pomogła. Zmarł po kilku minutach. Według wstępnych ustaleń przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Bliscy Igora są w szoku. Twierdzą, że był silnym mężczyzną, a więc samo użycia paralizatora nie powinno spowodować u niego takiej reakcji. “Igor S. to był zdrowy, wysportowany chłopak. Na nic nie chorował” – powiedział “Gazecie Wrocławskiej” ojciec zmarłego.

Przebieg zdarzeń zbada prokuratura, która oceni również czy funkcjonariusze nie dopuścili się przekroczenia uprawnień. Podczas sekcji zwłok zostanie stwierdzona przyczyna śmierci.

W lutym br. wrocławscy policjanci brutalnie pobili mężczyznę, który odmówił przyjęcia mandatu za zakłócenie porządku. Jak potem ustaliła prokuratura zatrzymany był kopany po całym ciele i bity za pomocą pałki. Mundurowi obrzucali go wyzwiskami, wyśmiewali jego wygląd i używali wobec niego gazu łzawiącego. Funkcjonariusze zostali skazani za przekroczenie uprawnień. Wyrzucono ich z policji.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.