Śmierć na komisariacie

Opublikowano: 16.05.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1

Igor S. został zatrzymany przez policjantów w niedzielę nad ranem. Wg TVN24, mężczyzna był znany policji i znajdował się pod policyjnym dozorem. Wg TVP Info, był poszukiwany i wpadł w szał, gdy dowiedział się, że zostanie zatrzymany. Mundurowi użyli wobec niego paralizatora. Chwilę później mężczyzna już nie żył.

Tragiczna historia rozpoczęła się ok. godz. 6:00 w niedzielę na wrocławskim rynku. Według informacji podanych przez “Gazetę Wrocławską” funkcjonariusze podeszli do Igora S. i zażądali okazania dokumentów. Ten odmówił. Oficjalna wersja przedstawiona przez policję mówi, że mężczyzna był agresywny. Stróże prawa natomiast podobno zachowywali się wzorowo.

25-latek został siłą władowany do radiowozu i przewieziony na komisariat. Dlaczego? Podobno miał przy sobie telefon komórkowy, który nie należał do niego i nie potrafił wyjaśnić, jak wszedł w jego posiadanie. Policja twierdzi również, że był podobny do osoby poszukiwanej, co okazało się prawdą. Na komendzie policjanci mężczyzna stracił przytomność, a jego serce przestało bić. Reanimacja nie pomogła. Zmarł po kilku minutach. Według wstępnych ustaleń przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Bliscy Igora są w szoku. Twierdzą, że był silnym mężczyzną, a więc samo użycia paralizatora nie powinno spowodować u niego takiej reakcji. “Igor S. to był zdrowy, wysportowany chłopak. Na nic nie chorował” – powiedział “Gazecie Wrocławskiej” ojciec zmarłego.

Przebieg zdarzeń zbada prokuratura, która oceni również czy funkcjonariusze nie dopuścili się przekroczenia uprawnień. Podczas sekcji zwłok zostanie stwierdzona przyczyna śmierci.

W lutym br. wrocławscy policjanci brutalnie pobili mężczyznę, który odmówił przyjęcia mandatu za zakłócenie porządku. Jak potem ustaliła prokuratura zatrzymany był kopany po całym ciele i bity za pomocą pałki. Mundurowi obrzucali go wyzwiskami, wyśmiewali jego wygląd i używali wobec niego gazu łzawiącego. Funkcjonariusze zostali skazani za przekroczenie uprawnień. Wyrzucono ich z policji.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o