Smartfony zabijają zdolność normalnej konwersacji

Opublikowano: 17.06.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 623

Zmiany społeczne jakie powstały po upowszechnieniu się smartfonów są potężne. Kiedyś gdy jechało się metrem w dowolnej stolicy w Europie, widać było ludzi czytających książki ewentualnie gazety. Potem pojawiły się na chwilę czytniki e-booków, a obecnie każdy patrzy już w swojego smartfona. Problem polega na tym, że ludzie zaczynają się uzależniać od swojego telefonu i w towarzystwie wpatrują się weń zamiast w swojego rozmówcę.

Problem jest poważny i chyba nadal nieco bagatelizowany. Informatyzacja naszego życia spowodowała głębokie zmiany społeczne. Kiedyś dzieci bawiły się godzinami na dworze, gwar na zewnątrz w ciągu dnia niemal nie cichł, a teraz podwórka są przeważnie puste. Nawet jednak gdy gdzieś na placach zabaw ganiają dzieci, to dorośli gapią się przeważnie w swoje smartfony zamiast rozmawiać.

Natłok informacyjny, w którym jesteśmy zanurzeni powoduje, że przyswajamy ogromne ilości nieistotnych informacji. Sieci społecznościowe zaczynają zastępować realne życie towarzyskie. Oddziałuje to na dzieci, ale i dorosłych, którzy godzinami wgapiają się w ekran. Skutkiem jest zupełne przeoranie normalnych więzi społecznych, a dla wielu osób życie w virtualu jest tym lepszym i ciekawszym od coraz bardziej nieprzyjaznego w realu. To dlatego ludzie uciekają przed sobą do Internetu.

Ilość informacji o każdym z nas, które dostępne są w sieci wzrasta każdego dnia. Już nie trzeba SB, żeby prowadzić teczki obywatelom. Teraz każdy z nich robi to sam i jeszcze okrasza to zdjęciami własnymi i swoich najbliższych. Trudno dzisiaj znaleźć osoby nie korzystające z Internetu. Niektórzy odrzucają gadżety i aplikacje sieciowe celowo. Są jeszcze ludzie, którzy pamiętają te czasy gdy w kieszeni nie nosiło się telefonu, tylko kilka drobnych, aby zadzwonić na mieście.

Rośnie pokolenie, które na pytanie: “A wiesz synku, gdy twój tato się urodził to nie było Internetu?” odpowiada “A jak długo?”. Dostęp do sieci staje się czymś tak normalnym jak dostęp do elektryczności. Konsumpcja Internetu wygląda bardzo podobnie. Zwykle dostrzegamy, że jest coś takiego jak prąd gdy go nie ma i tak samo jest z Internetem. Każda przerwa w działaniu sieci pokazuje jak bardzo jesteśmy od niej uzależnieni.

Gdyby rzeczywiście doszło do zapowiadanej przez niektórych astrofizyków słonecznej katastrofy, która zniszczyłaby większość ziemskich systemów elektronicznych, to dwa pokolenia ludzi będą się musiały nauczyć żyć inaczej, nauczyć się żyć normalnie…

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 17.06.2015 17:14

    Internet TV i smarkfony zabiły kompletnie życie społeczne. Pojawia się największy w historii kryzys męskości i kobiecości, większość wybiera drogę singla. Prosty krok do eksterminacji ludności zachodu. Muzułmanie zakasają rękawy europa będzie ich. Już widzą nasze urodziwe kobiety Donatan&Cleo w swoim haremie, a one z kolei z chęcią nałożą burkę i staną niewolnicami prawdziwych mężczyzny, nieważne że będą tą 5tą czy 7dmą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.