Służby w domu Zbigniewa Ziobry wybijały szyby

Opublikowano: 26.03.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3152

Służby w domu Zbigniewa Ziobry. Chodzi o rzekome nieprawidłowości przy wydawaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości. Według relacji Patryka Jakiego funkcjonariusze powybijali szyby w posiadłości byłego ministra.

Jak poinformował w mediach społecznościowych europoseł Jaki, we wtorek rano służby weszły do domów polityków Suwerennej Polski – Zbigniewa Ziobry, Michała Wosia, Marcina Romanowskiego i Dariusza Mateckiego. Sprawa ma dotyczyć Funduszu Sprawiedliwości i dotacji na ośrodek Archipelag.

Z relacji Jakiego wynika, że działania służb w domu Ziobry miały „gangsterski” przebieg. „Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z. Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem. Jego nieobecność była łatwa do ustalenia. Nie było nawet próby kontaktu – przecież umożliwiłby wejście, a telefon jest znany. To było jednak celowe. Gangsterskie działanie” – napisał na portalu „X” Jaki. Według oceny Jakiego działania służb motywowane są głównie tym, że pod batutą nowej władzy dotacje „mogą dostawać tylko lewackie organizacje, a nie pomagający od lat ludziom księża”.

Ośrodek Archipelag stworzyła Fundacja Profeto, za którą stoi ks. Michał Olszewski. „Powstający ośrodek znanego ks. Olszewskiego tworzy w pionierski sposób miejsce dla setek osób pokrzywdzonych przemocą. Ofiary z dziećmi w Archipelagu oddziela się od sprawców i daje kompleksowe poczucie pomocy i opieki. Tworzy możliwość terapii, warsztatów oraz innej pomocy, dającej rozpocząć życie na nowo. Cała dotacja jest skierowana na ten projekt. Nie ma żadnych kosztów pobocznych” – pisze Jaki.

Ministerstwo sprawiedliwości, już za nowej władzy, ujawniło ostatnio, że resort dowodzony przez Ziobrę z publicznych środków przeznaczył na ten cel 100 milionów złotych.

Prokuratura potwierdziła, że prowadzi czynności w tej sprawie, choć do zarzutów Jakiego o „gangsterskie” działania się nie odniosła. „Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS” – przekazała Prokuratura Krajowa.

Z dość lakonicznych wypowiedzi przedstawicieli prokuratury wynika, że sprawdzane są nie tylko wydatki na ośrodek Archipelag, ale pod lupę brana jest cała działalność Funduszu Sprawiedliwości. Najwyższa Izba Kontroli we wrześniu 2021 r. zarzucała, że środki z Funduszu wydatkowane były w sposób niegospodarny i niecelowy, co miało sprzyjać powstawaniu mechanizmów korupcjogennych. Nieprawidłowości miały dotyczyć ponad 280 mln zł. Zarzuty NIK odpierał wtedy ówczesny wiceminister sprawiedliwości Romanowski. Jego zdaniem, raport NIK był „szokującym dowodem”, ale nie na nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości, tylko na „brak elementarnej rzetelności NIK”.

Oburzony sposobem działania prokuratury Jaki stawia zarzut, że obecnie na Ziobrze „prymitywnie mszczą się” ludzie przez niego zdegradowani. Zapowiada, że ws. działań służb będzie domagał się specjalnego posiedzenia Komisji Sprawiedliwości.

Sprawę skomentował redaktor naczelny „Najwyższego Czasu” Tomasz Sommer. Ocenił działania służb jako bezprawne i jednocześnie przypomniał, że służby za czasów PiS-u również mają swoje za uszami. „Praworządność à la Tusk. Przypominam Panie Jaki, że wy z kolei bezprawnie zaatakowaliście prawicowe portale” – napisał Sommer, odnosząc się do bezprawnej blokady zarówno portalu NCzas.com, jak i innych prawicowych mediów piszących niezgodnie z życzeniem PiS-u (zablokowano także media lewicowe, jak MyslPolska.info oraz nieopowiadające się po żadnej stronie politycznej, jak WolneMedia.net — przypis WM).

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. galacticjoel 26.03.2024 12:29

  Do gangsterów należy wchodzić po gangstersku.

 2. Katana 26.03.2024 12:31

  No niestety Panie Ziobro… Takie czasy. Już nikt nie patrzy zanim komu w pysk da, że to okularnik.
  Trzeba wypić mleczko, które się zważyło…

 3. Stanlley 26.03.2024 12:35

  I co? Mamy się litować? A nad nami kto się zlituje? Nikt! Bezczelnie pchają nas do wojny, doją na każdym kroku – nawet przec wyboramie do parlamentu EU nie mogą się powstrzymać i paliwo już drożeje… W lipcu po wyborach podwyżka KOLEJNA – cen prądu.

 4. pikpok 26.03.2024 12:40

  Jaka władza takie metody. Oj, KOwcy widać bardzo stęsknili się za korytem.

 5. Katana 26.03.2024 12:47

  Stęsknili bardzo. Jeden oficer (z WCR) miał pogawędkę tak z dwa tygodnie przed wyborami z policajem jakimś i ten mówił, że za dwa tygodnie będziemy w nowej Polsce…
  Ładnie sprane berety, co?
  Chyba to w miarę oczywiste, że odnawiać (czy naprawiać) to to niczego nie umie. Więc jak mają wykazać nowość? Drastycznie pogorszą (a co najwyżej ludziom powiedzą, że to lepiej – o ile jeszcze tego ludzie potrzebują, bo zombifiksacja w toku).

 6. Katana 26.03.2024 19:14

  Skandal – nie skontaktowali się z nim telefonicznie… A do tej pory jak robili?
  Ktoś tu się czuje z innej gliny ulepiony?

 7. Siberian Husky Dog 26.03.2024 20:32

  Wiecie czego oni tak gorączkowo szukają? Nie żadnych kwitów na Ziobro. Oni szukają materiałów pozyskanych z Pegasusa. Dlatego cali zesrani działają na rympał. Jest logiczne, że skoro był użyty to i gdzieś muszą być nagrania, które najpewniej wyjdą przed wyborami prezydenckimi.

 8. emigrant001 26.03.2024 22:13

  Polacy mają ciekawy temat na całe życie:) Walczyć z POPISEM i własną ignorancją bez końca:)
  Zgadzam się z Siberian Husky Dog:)

 9. Siberian Husky Dog 26.03.2024 23:07

  Tusk nie tylko potrafi świetnie kłamać i lawirować, ale ma jeszcze jedną umiejętność. Potrafi wydobyć z ludzi to, co mają najpodlejsze w sobie.
  A najgorsze jest to, że oni są w takim amoku, że zamiast się tego wstydzić, to się obnoszą z tym złem klaszcząc sobie wzajemnie.

 10. emigrant001 27.03.2024 08:07

  widziałem ostatnio klakierów na występie sezonowego marszałka showmen hołownia:) rzadki widok, tylu idiotów w jednym miejscu:) Jeśli ten “rząd” wytrzyma całą kadencję to oznacza, że Polaków nic już nie obchodzi, nawet własna przyszłość.

 11. pikpok 27.03.2024 09:02

  @emigrant001, ktoś ich wykreował tak jak komika Zelenskiego na Ukrainie, a w USA trzymają Bidena.
  Widać, że mają ludzi za idiotów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.