Słowenia uznała Hezbollah za terrorystów

Opublikowano: 08.12.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1378

Prawicowe władze Słowenii wpisały libański Hezbollah na listę organizacji terrorystycznych. Decyzja miała zostać podjęta po zapoznaniu się z raportami na temat działalności ruchu oporu, oskarżanego przez Unię Europejską także o przestępczość. Rząd Janeza Janšy w zamian otrzymał laurkę od resortu spraw zagranicznych Izraela.

Według słoweńskiego rządu, libańskie ugrupowanie polityczne i militarne jest organizacją przestępczą i terrorystyczną, stanowiącą zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa. Gabinet skupiony wokół prawicowej Słoweńskiej Partii Demokratycznej (SDS) podjął działania wobec Hezbollahu, gdy zapoznał się z raportem rządowego organu zajmującego się „środkami zapobiegawczymi”.

W zamian słoweńska prawica otrzymała laurkę od izraelskiego ministra spraw zagranicznych, Gabiego Aszkenaziego. Wyraził on zadowolenie z powodu decyzji Słowenii, która miała pójść w ślady innych rządów Europy i Ameryki Łacińskiej. Ostatnie miesiące to bowiem nasilenie syjonistycznej kampanii przeciwko libańskiemu ruchowi oporu, przyjętej zresztą bezkrytycznie głównie przez ruchy konserwatywne.

Kilka tygodni wcześniej Estonia wprowadziła zakaz wjazdu dla działaczy Hezbollahu, z kolei Gwatemala uznała partię za organizację terrorystyczną. W tym tygodniu Partia Boga została sklasyfikowana w podobny sposób przez liberalno-narodowe władze Łotwy.

Na podstawie: Total-slovenia-news.com, Middleeastmonitor.com, Timesofisrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. radical3dom 08.12.2020 18:40

    Czasy kiedy okupant stygmatyzuje ruch oporu przeciwko niemu. Porzypomina stygmat żołnieży wyklętych, którzyt de facto walczyli przeci rzadom stworzonym tez przez zydow!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.