Słowacja nie zalegalizowała związków homoseksualnych

Opublikowano: 07.11.2012 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 526

Słowacki parlament odrzucił projekt legalizacji związków homoseksualnych. Zagłosowali za nim posłowie z ugrupowań liberalnych i centroprawicowych, zaś przeciwko byli socjaldemokraci z rządzącej partii SMER.

Legalizację związków homoseksualnych chciała przeforsować opozycyjna, liberalna partia Wolność i Solidarność (Sloboda a Solidarita), której lider Richard Sulík jest nieco łagodniejszą wersją Janusza Palikota. Za związkami głosowało też czterech parlamentarzystów konserwatywnych dotąd Zwyczajnych Ludzi – Niezależnych Jednostek (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti), trzech członków Słowackiej Unii Chrześcijańskiej i Demokratycznej (Slovenská demokratická a kresťanská únia) i jeden poseł węgierskich liberałów z partii Most–Híd. Przeciwko opowiedzieli parlamentarzyści socjaldemokratycznego SMER-u premiera Roberta Fico i Ruchu Chrześcijańsko-Demokratycznego (Kresťanskodemokratické hnutie). Ogółem za projektem zagłosowało 14 z obecnych 129 parlamentarzystów, zaś przeciwko zagłosowało 94 z nich.

Liberałowie zapowiadają, że nie zrezygnują z postulatu legalizacji związków homoseksualnych, bowiem „nie jest to nic sprzecznego z cywilizacją europejską”. Współautorka projektu Lucia Nicholsonová z SaS stwierdziła, że głosowanie jest dowodem na zacofanie 94 członków parlamentu i ma nadzieję, iż nie jest to pogląd reprezentowany przez słowackie społeczeństwo. Parlamentarzystka liberałów nie wyklucza też w przyszłości postulatu adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Pravda, Aktualne.sk
Źródło: Narodowcy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. monsternik 07.11.2012 15:10

    Brawo sukces idę na piwo to oblać

  2. lukasz 07.11.2012 21:02

    Hm więcej dziewczyn zostanie dla nas 🙂

  3. lukasz 07.11.2012 21:03

    aha nie zalegalizowała, źle przeczytałem, ale na jedno wyjdzie – więcej dziewczyn wolnych 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.