Ślęża i piec metalurgiczny sprzed 2300 lat

Opublikowano: 13.01.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 681

Można się cieszyć ze znaleziska, które ma 80 lat. Zupełnie traci się poczucie rzeczywistości przy znaleziskach sprzed 1000 lat, ale przy znalezisku sprzed 2000 lat zupełnie można odjechać z radości. Kolebka Celtów – mistyczna góra Sobótka coraz bardziej przyciąga nie tylko profesjonalistów w Uniwersytetu Wrocławskiego, ale też domorosłych archeologów. Dolina Bystrzycy, Góry Sowie i święta Góra Ślęża to tereny, na których znaleźć można zabytki kultury Celtów, która w tym rejonie polski kwitła w najlepsze. Nie tak dawno we miejscowości Warkocze odkryto w całości celtycki piec metalurgiczny, który datuje się na rok 300 p.n.e. Jest to niebywałe znalezisko, które poświadcza, że centrum kultury celtyckiej znajdowało się właśnie w tym regionie polski. Tajemniczy lud Celtów, którego Polska jest spadkobiercą, powiązał historię z tym regionem naszego kraju.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,17 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marylka
Użytkownik
Marylka

Celtycki? O! Ciekawostka niezwykła.
Może nowe będą objaśnienia: “Już w gruzach leżą Celtów posady…”
Skąd wiadomo, że to byli Celtowie, Panie Autor?