Śledztwo ws. zgonu Johna McAfee. Czy zemścił się zza grobu?

Opublikowano: 29.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2736

John McAfee, magnat oprogramowania antywirusowego, zmarł w wieku 75 lat. McAfee czekał na ekstradycję w hiszpańskim więzieniu po tym, jak został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków w Stanach Zjednoczonych. Kataloński departament sprawiedliwości poinformował, że medycy próbowali reanimować 75-latka, ale ich wysiłki nie przyniosły skutku.

Początkowo sugerowano, iż mężczyzna niemal na pewno popełnił samobójstwo. Po upływie kilku dni narracja uległa zmianie, a w sprawie jego śmierci rozpoczęto śledztwo. Być może taka zmiana w podejściu, wynika z ostatnich wypowiedzi wdowy po antywirusowym potentacie. Janice McAfee otwarcie domagała się „dokładnego śledztwa”, aby uzyskać „odpowiedzi na temat tego, co mogło się wydarzyć”. Według władz, wyniki autopsji mogą pojawić się dopiero za kilka dni lub tygodni.

W październiku 2020 roku, John McAfee został aresztowany w Hiszpanii, gdy znajdował się na pokładzie samolotu do Turcji. Oskarżono go, o nie składanie zeznań podatkowych przez cztery lata, pomimo zarabiania milionów na pracy konsultingowej, przemawianiu, promocji kryptowalut i sprzedaży praw do jego historii życia. Amerykański departament sprawiedliwości twierdził, że McAfee unikał zobowiązań podatkowych, wpłacając swoje dochody na konta bankowe i wymieniając je na kryptowaluty. Zarzucano mu także ukrywanie majątku i nieruchomości.

Jego śmierć jest dość zastanawiająca, biorąc pod uwagę jego ostatnie wypowiedzi pod adresem służb USA. McAfee otwarcie mówił o tym, że oficjele rządowi Stanów Zjednoczonych czyhają na jego życie. Informował również, że w razie gdyby coś mu się stało, przygotował szereg „deatch switchy” a więc dokumentów, które zostaną opublikowane w razie jego śmierci.

W jednym z wpisów na „Twitterze”, z października 2020 roku, McAfee mówił, że jest szczęśliwy, otoczony przez przyjaciół oraz nie ma zamiaru żegnać się z tym światem. Dodał również, że jeśli coś mu się stanie „jak u Jeffreya Epsteina”, to oznacza to, iż został zamordowany.

Wkrótce po jego śmierci, na jego instagramowym profilu pojawiło się zdjęcie z literą Q. Było to nawiązanie do teorii spiskowej QAnon, zgodnie z którą Donald Trump podczas swojej prezydentury zwalczał siatkę pedofili oraz handlarzy ludźmi, działającą pod płaszczykiem USA. Zdjęcie zostało usunięte z „Instagrama” wkrótce po jego publikacji.

Okazało się, że jego metadane zawierały w sobie klucz do portfela Ethereum o nazwie EPSTEIN i identyfikatorze WHACKD, który aktywował się wkrótce po śmierci McAfee’ego. Użytkownicy forum „4chan”, obserwujący aktywność tego konta, ustalili że wytworzone przez milionera tokeny NFT (wirtualny plik działający w oparciu o architekturę blockchain) zaczęły być wysyłane na losowe adresy. Spekuluje się obecnie, że ich odbiorcy będą następnie odsyłani do jednego z wielu VPS-ów (wirtualnych serwerów) wynajętych przez milionera, na których za życia udostępnił 31 terabajtów dokumentów, mogących pogrążyć wielu prominentnych polityków w USA. Jedna z takich paczek została rzekomo odnaleziona na stronie „The Pirate Bayb.

Zarówno jej rozmiar jak i data publikacji, pokrywają się ze słowami McAfeego odnośnie przygotowanego „death switcha”. Dominująca w sieci teoria zakłada, że milioner stworzył ten system, aby udostępnić pozyskane przez niego materiały za pośrednictwem sieci blockchain, co uniemożliwia śledzenie i usunięcie jego „zabezpieczenia”. Najprawdopodobniej dokonał tego za pomocą serii inteligentnych kontraktów, które aktywowały się po konkretnym czasie lub z inicjatywy jakiejś nieznanej osoby. O ile ktoś nie zadba o to, żeby pliki McAfee’ego nie ujrzały światła dziennego, niewykluczone że poznamy prawdę już wkrótce.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. hashi 29.06.2021 20:24

  Ciekawa sprawa, na aktywowanej stronie pokazuje czas do publikacji 28 dni z opisem „Plan awaryjny aktywowany. Nadchodzi coś wielkiego”.
  Podany jest adres inteligentnej umowy $WHACKD którą wytatuował sobie McAffe na ramieniu w 2019 r. Cena tokenu wzrosła 10x w 3 dni, link do wykresu:
  https://www.dextools.io/app/uniswap/pair-explorer/0xc491405d542a393d8d202a72f0fb076447e61891

 2. hashi 03.07.2021 18:26

  Na adres Whacked spływają różne tokeny także NFT na jednym z nich jest także logo Q i treść: John David McAfee has been excommunicated. Sequence continuation on 22nd July 2021. ”
  Twórca literki Q (Contignency Protocol) stworzył także inne dwie grafiki z zawartym kodem. być może po rozwiązaniu zagadki trafimy na link to archiwum danych 31 TB.
  Jak komuś się nudzi może się pobawić https://opensea.io/0x5e7033fd210f8d7b3e87486ad989732c7943058b?tab=created

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.