Śledztwo ws. korumpowania polityków z Brexit Party

Opublikowano: 17.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1533

Met Police (Policja Metropolitarna) sprawdza obecnie prawdziwość oskarżeń Nigela Farage’a, który powiedział „Sky News”, że Downing Street oferowało pracę członkom jego partii, jeśli zrezygnują z udziału w wyborach.

Na wniosek laburzysty lorda Falconera, który Metropolitan Police przystąpiło do zbadania „wyjątkowo poważnych” oskarżeń lidera Brexit Party dotyczących przestępstwa wyborczego.

Nigel Farage publicznie oświadczył, że członkowie jego partii otrzymali parokrotne propozycje ze strony Downing Street, które oferowało im miejsca w Izbie Lordów, jeśli wycofają się z wyborów. Gdy propozycje te okazały się nieskuteczne – jak stwierdził Farage – osoby „pracujące na Downing Street 10” próbowały go zastraszyć.

Lord Falconer powiedział, że oskarżenia dokonane przez Farage’a powinny „w trybie pilnym” zostać zbadane, aby zabezpieczyć uczciwość nadchodzących wyborów. „Wierzę w to, że oskarżenia te budzą poważne wątpliwości na temat uczciwości zbliżających się wyborów parlamentarnych (…) dlatego niezbędne jest, aby Met Police je zbadała” – napisał w swoim liście do policji Falconer.

Następnie policja potwierdziła, że otrzymała „dwa zarzuty dotyczące przestępstwa wyborczego i nadużycia w sprawie wyborów parlamentarnych 2019”.

– Specjalny zespół dochodzeniowy Met Police jest odpowiedzialny za zbadanie tych zarzutów o przestępstwie. Oba zarzuty są obecnie badane. Pracownicy Met Police nie będą komentować indywidualnych przypadków” – powiedział rzecznik policji.

Boris Johnson przyznał, że mogło dojść do rozmów starszych członków jego partii z Brexit Party w przeszłości, jednak zdecydowanie zaprzecza, że padły jakiekolwiek oferty dotyczące zagwarantowania miejsc w Izbie Gmin pracownikom Nigela Farage’a w zamian za rezygnację ze startowania w wyborach. „W taki sposób nie działamy” – powiedział premier.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Nigel Farage zapowiedział, że Partia Brexit nie będzie rywalizować o miejsca w parlamencie z Partią Konserwatywną.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.