Śledztwo kosztuje tysiące

Opublikowano: 20.03.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 219

Postępowanie w sprawie satyrycznej strony AntyKomor.pl trwa już ponad rok i wydano na nie tysiące złotych, a kosztować będzie jeszcze więcej. – Prokuratura jest w niezręcznej sytuacji i dlatego gra na zwłokę – mówi „Codziennej” mecenas Bartosz Kownacki, pełnomocnik Roberta Frycza, twórcy AntyKomor.pl.

Robert Frycz, student, jest twórcą strony AntyKomor.pl, krytycznej wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego. W maju ub.r. do jego mieszkania wtargnęli bladym świtem uzbrojeni, nawet w broń maszynową, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zabrali m.in. laptopa Frycza. Wkrótce wyszło na jaw, że ABW działała na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, prowadzącej śledztwo w sprawie rzekomego znieważenia głowy państwa. Po akcji ABW wybuchł skandal, a sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim, która niedawno przedłużyła śledztwo o kolejne trzy miesiące.

– Prokuratorzy mają problem, bo jeśli postawią zarzuty Robertowi Fryczowi, to narażą się na śmieszność. A jeśli zbyt szybko umorzyliby postępowanie, to podniesie się larum, po co była akcja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Stąd przedłużanie śledztwa, aby jak najwięcej osób zapomniało o sprawie – tłumaczy nam mecenas Kownacki.

„Gazeta Polska Codziennie” dowiedziała się, że prokuratorzy uzyskali dotychczas dwie opinie specjalistyczne z zakresu informatyki.

„Aktualnie trwa oczekiwanie na opracowanie i nadesłanie kolejnej opinii biegłego” – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Witold Błaszczyk, rzecznik piotrkowskiej prokuratury, którego zapytaliśmy również, ile dotychczas kosztowało śledztwo w sprawie AntyKomor.pl. „Koszty prowadzonego postępowania przygotowawczego dotychczas nie przekroczyły kwoty 3500 zł” – zapewnił. Pewne jest, że ta kwota wzrośnie.

– Wydaje mi się, że koszty zostały bardzo zaniżone. Opinie biegłych, zwłaszcza informatyków, nie należą do najtańszych – dziwi się mecenas Kownacki. – Poza tym prokuratorzy, zamiast zająć się prawdziwą przestępczością, zostali zaangażowani w prowadzenie sprawy, która tak długo trwa, a nigdy nie powinna zostać wszczęta.

Autor: Grzegorz Broński
Na podstawie: Gazeta Polska Codziennie
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Il
Użytkownik

Proponuję przeprowadzić społeczne śledztwo w sprawie ważenia d..py rządokratycznej elity udającej reprezentację RZECZYpospolitej Polskiej.

“znieważenie głowy państwa” ? jakiej głowy?
to d..pa, nie głowa.

Stanlley
Użytkownik

@Il – jedyny na nich sposób to olać. Czyli to co się da to działać w szarej strefie. Bez Twoich podatków zdechną jak psy. Niestety tak musi również większość postępować. Co to jest by za sprzedaż własnej rzeczy odprowadzać “podatek od czynności cywilno-prawnej”?! Warto zacząć od drobiazgów – np taksiarzowi powiedzieć by nie wystawiał rachunku a dał drobną zniżkę, wynajmując mieszkanie dogadać się z uczciwym człowiekiem i kasę do ręki dawać bez opłacania haraczu…

SkyWei
Użytkownik
SkyWei

@Stanlley Wiesz kto zdechnie jak psy? Biedni, uczciwi i mniej sprytni obywatele, którym się podniesie podatki dla zrekompensowania działań takich cwaniaków. Tajny opór to nie opór to jedynie zabawa w chowanego.

pasanger8
Użytkownik

@Stanley Sky Wei właśnie o to chodzi ,żebyśmy się otwarcie nie buntowali.Jak każdy indywidualnie będzie stawiał tajny opór to obecna władza będzie dalej bezczelnie się panoszyć.W takich sprawach jak ta są topione pieniądze-to są właśnie te pieniądze ,o których ciągle słyszymy ,że ich nie ma.Wiara w to ,że władza coś odda po dobroci ,bez potrząśnięcia jej za kark to naiwność-zobaczmy co się dzieje w Grecji.W Islandii sobie dali radę ale zmusili rząd do dymisji-bez tego nic się nie zmieni.

Il
Użytkownik

to może zmusimy również polskawy (nie)rząd do dymisji ?

Ile kosztuje społeczne śledztwo w sprawie sfałszowania jesiennych wyborów do sejmu ?

Wybory sfałszowane z użyciem informatyki:

http://idb.nowyekran.pl/post/31534,jak-oszukac-w-wyborach-informatyka

Wolność a bezprawny rząd:

http://iddd.salon24.pl/376526,wolnosc-a-bezprawny-rzad

O polskawych i euro machlojkach:

http://iddd.de/idbEuKonstytucja.htm

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Reżimowe władze przy poparciu wszystkich partii zagwarantowaly sobie szacunek ustawą i karami jak za czasów stalinowskich .Na szacunek trzeba sobie zasłużyć .

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A wydatki na pijar w samorządach rosną , kosztem dróg , przedszkoli, oświetlenia ulic czy socjalnej strefy gminy , WIŚTA WIO HEJ !