Ślady po prehistorycznym reaktorze atomowym

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1178

W dzisiejszych czasach ludzkość z powodzeniem pozyskuje energię z elektrowni atomowych i czerpie korzyści z olbrzymich ilości energii. Odkrycie dokonane w Oklo z 1972 roku wzbudziło zamieszanie, gdyż okazało się, że wydobywany uran, który miał zostać zastosowany w elektrowniach był już wyekstrahowany i pozbawiony unikalnych właściwości. Badania wykazały, że w uranie ilość izotopu 235 oraz innych cząsteczek jasno wskazywały, że uran w przeszłości został zużyty a dokładnie ponad 2 miliardy lat temu. W kopalni w Oklo odkrytych zostało 16 miejsc, w których dochodziło do reakcji łańcuchowych rozczepiania jąder uranu. Czy zjawisko te powstało w sposób naturalny? Nie wszyscy naukowcy w tej kwestii są zgodni.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.