Skutki “pandemii”

Opublikowano: 21.03.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1753

Próbując obiektywnie spojrzeć na sytuację nie można pominąć efektu jaki przyniesie sprawa z ogłoszoną w Polsce epidemią.

Przede wszystkim – jestem zdania, że jest to hucpa spreparowana na skalę światową, a zatem z jakimś określonym celem i to celem świadomie wyznaczonym. Bo czy faktycznie podjęte środki są adekwatne do zaistniałej sytuacji?

Zastanawia to polskie „wychodzenie przed szereg” z działaniami, które mają ograniczać napływ wirusa do kraju, a także jego rozprzestrzenianie się. Drakońskie zasady kwarantanny, z karami (zaczyna być mowa o więzieniu) na poziomie przekraczającym roczne dochody – to już terroryzowanie społeczeństwa. Owszem, można też mówić o totalnym ogłupieniu jakie dotknęło ludzi, bezmyślności i otępieniu. Do tego brak alternatywnych ośrodków informacji i elit mogących pokierować społeczeństwem. Wszystko to jest już bardzo groźne dla dalszego istnienia, bo zaczyna się “efekt stadny”, gdzie inteligencja tłumu dorównuje najgłupszemu ze zbiorowości.

Rząd nie tyle dba o społeczeństwo, co organizuje akcję totalnego sterowania.

W niedawnej notce z 16.03 opisywałem niemieckie eksperymenty czasu wojny, kiedy to grupę więźniów przetrzymywanych w skrajnie rygorystycznych obozach, przeniesiono do obozu o łagodnym rygorze i znośnymi warunkami, z wskazaniem konieczności współpracy , co miało warunkować utrzymanie tych lepszych warunków. W dalszym etapie sukcesywnie pogarszano warunki badając granice przy jakich współpraca i samokontrola więźniów będzie jeszcze miała miejsce. Okazało się, że ta współpraca trwała nawet wtedy, gdy warunki były znacznie gorsze niż w najgorszym z wcześniejszych obozów.

Czy nie mamy obecnie z podobną sytuacją na skalę międzynarodową?

Dzięki transferom socjalnym, ale w miarę dobrym zarządzaniu poprawiła się jakość życia, a tym samym zaufanie do władz. I teraz następuje krach: pytanie – do jakich granic będzie istniała współpraca społeczeństwa z władzami? Widać, że już nie da się utrzymać dotychczasowego standardu życia. Prawdopodobnie musi nastąpić reglamentacja żywności i wielu innych dóbr. Do tego dochodzą ograniczenia w przemieszczaniu, a nakaz kwarantannowy prawdopodobnie zamieni się w “strefy czasowego pobytu”, czyli będą to obozy koncentracyjne. Mało tego – tych obostrzeń będą pilnowali obywatele kontrolując się wzajemnie – rzekomo dla własnego dobra. Dalsze kroki można rozważyć – przecież w “strefie czasowego pobytu” może nie być możliwości ładowania baterii telefonów i tym samym nastąpi zablokowanie przepływu informacji. Inne kroki można sobie wyobrazić.

Wszystko to może być (jest?) świadomym zamierzeniem. Cel końcowy można sobie dopisać.

I teraz należy odpowiedzieć na jedno pytanie: czy poczynania obecnych władz mają na celu zachowanie Narodu Polskiego w jak najlepszych warunkach przetrwania, czy też prowadzą do pełnego unicestwienia?

To, że taki może być zamierzony efekt podjętych działań – jest nad wyraz oczywiste. Czy potrafimy zachować narodową godność w obliczu zmian i czy władze w tym zamierzają pomóc ulegając (w jakim zakresie) wpływom zewnętrznym? Bo to, że świat istotnie się zmieni i to w sposób niewyobrażalny – to chyba zaczyna być oczywistym. I na pewno nie ma już powrotu do stanu przeszłego – jedynie skutki obecnych działań jeszcze nie są odczuwalne. Ludzie myślący powinni zająć się tym, co najważniejsze – w miarę możliwości, póki to możliwe, przygotować się do uzupełniającej (na razie) produkcji żywności na własne potrzeby. Bo braki zaczną się ujawniać, ale zmiany potrwają kilka lat – jest więc trochę czasu na przygotowania.

Autorstwo: Krzysztof J. Wojtas
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 3,64 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wojna INFO
Użytkownik

Przed szereg? Czy Ty wiesz co piszesz człowieku? Większość działań była spóźniona o co najmniej miesiąc a gdy były podejmowane to w zasadzie niczego już nie dawały.
Zresztą gdyby nie wybory prezydenckie to mielibyśmy podejście jak w Zjednoczonym Królestwie.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jeśli jeden pisze, że za wcześnie i za mocno, a drugi, że za późno i za słabo, znaczy że w punkt dobrze. A jak naprawdę, to zobaczymy za miesiąc, bo tyle trwa zdrowienie. Z rachunku wynika że spokojne 1000 a nawet 2000 za 2 tygodnie oznacza skuteczność akcji. Jeśli wejdziemy poziomy dzisiejszej Francji czy Włoch, tzn, że cała akcja nie ma sensu lub jest spóźniona.

hashi
Użytkownik
hashi

“Obecnie stawia się w Polsce setki nadajników 5G, które zostaną masowo uruchomione 1 kwietnia, co spowoduje masowy wysyp chorych na chorobę radiacyjną, a wtedy będzie trzeba, za wszelką cenę – zatrzymać rząd i operatorów, przed dalszymi eksperymentami … ”
Warto poczytać więcej :
https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com/2020/03/21/korona-teatr-czyli-piec-dni-z-choroba-potem-i-krwia/

MarcinL
Użytkownik
MarcinL

a można tu dostawać jakieś normalne artykuły czy już tylko będę skazany na jeden i ten sam temat rzadu światowego

Cosmo
Użytkownik

MarcinL, też już mam powoli dość tej korona-papki.

Kruszon
Użytkownik
Kruszon

„Zabójczy wpływ sieci 5G na pola torsyjne organizmów żywych“ – dr Diana Wojtkowiak
https://youtu.be/Qn6JKMrLN5g