Skazany za przekazanie 50 dolarów na Konwój Wolności

Opublikowano: 06.05.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1628

W ramach kary za przekazanie 50 dolarów na rzecz Konwoju Wolności, policjant z Windsor w Kanadzie będzie musiał kilkadziesiąt godzin pracować bez wynagrodzenia po tym, jak został wcześniej skazany za „hańbiące zachowanie”.

Konstabl Michael Brisco, który 7 lutego 2022 r. przekazał darowiznę na rzecz protestu Konwoju Wolności w Ottawie za pośrednictwem platformy zbiórkowej „Give Send Go”, przebywał wówczas na bezpłatnym urlopie, ponieważ nie spełnił „zasad szczepień przeciwko COVID-19” wymaganych przez policję z Windsoru (WPS). Według prokuratora Brisco nie okazał skruchy, ani nie zaakceptował „wykroczenia”, iż jego darowizna wspierała ruch, który jego koledzy z organów ścigania próbowali powstrzymać.

W listopadzie 2022 r. funkcjonariusz policji w Ottawie (OPS) stracił wynagrodzenia za 40 godzin za przekazanie darowizny na rzecz protestujących kierowców.

Z kolei konstabl Kristina Neilson przyznała się do „dyskredytującego zachowania” polegającego na przekazaniu 55 USD za pośrednictwem „Go Fund Me” w dniu 23 stycznia 2022 r., oraz dodatkowych 55 USD za pośrednictwem „Give Send Go” w późniejszym terminie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.