Skazano przemytników odpowiedzialnych za śmierć 39 osób

Opublikowano: 24.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1442

Brytyjski sąd wydał wyrok w sprawie tragedii w Essex – czterej mężczyźni zostali uznani za winnych nieumyślnego zabójstwa 39 osób, który ciała zostały odnalezione w przyczepie ciężarówki. Jaka kara została im wymierzona?

Cała czwórka brała udział w nielegalnym procederze przemytu ludzie do Wielkiej Brytanii. Organizatorem akcji był 41-letni Ronald Hughes, który w sierpniu 2020 roku przyznał się do zarzutów nieumyślnego zabójstwa. Został on skazany na 20 lat pozbawiena wolności. Z kolei jego wspólnik, 43-letni Rumun Gheorghe Nica za kratkami spędzi 27 lat. Maurice Robinson, kierowca ciężarówki z kontenerem-chłodnią, w którym znaleziono ciała Wietnamczyków, został skazany na 13 lat i 4 miesiące więzienia. 24-letni Eamon Harrisson w więzieniu spędzi 18 lat. To właśnie on dowiózł ciężarówkę do Zeebrugge w Belgii.

Przypomnijmy, w nocy z 22 na 23 października 2019 roku na terenie parku przemysłowego w Grays, zlokalizowanego w hrabstwie Essex dokonano szokującego odkrycia. W kontenerze-chłodnie znaleziono martwe ciała 31 mężczyzn i 8 kobiet. Najmłodsze ofiary miały zaledwie po 15 lat, w sumie zginęło aż dziesięć osób poniżej 18 roku życia. Wszystkie ofiary były imigrantami z Wietnamu, którzy w ten sposób próbowali dostać się do Wielkiej Brytanii.

Tą tragiczną historią żyła cała Wielka Brytania. W marcu 2020 roku ustalono, że przyczyną śmierci był niedobór tlenu lub wychłodzenie, bądź połączenia obu tych czynników. Jeszcze w listopadzie 2019 roku przed sądem stanął kierowca ciężarówki, pochodzący z Irlandii Północnej 25-letni Maurice Robinson. Początkowo przyznawał się on jedynie do pomocy w nielegalnym przerzucie ludzi do UK oraz przyjęcia pieniędzy, o których wiedział lub podejrzewał, że pochodzą z przestępstwa. Odmawiał uznania zarzutów nieumyślnego zabójstwa.

Początkowo sprawa był rozpatrywana przez Chelmsford Magistrates’ Court, ale ostatecznie trafiło do sądu Old Bailey`s w Londynie. Tym razem Robinson przyznał się do stawianych zarzutów. Po pięciu miesiącach od momentu oskarżenia, za pośrednictwem łącza wideo powiedział, że jest winny nieumyślnego pozbawienia życia 39 osób pochodzących z Wietnamu.

Przypomnijmy, prawie 20 lat temu miejsce miało podobne wydarzenie. W czerwcu 2000 roku znaleziono ciała 58 chińskich imigrantów, które zostały ukryte w ciężarówce. Ta tragedia wydarzyła się w Dover. Rok później kierowca pochodzący z Holandii został uznanym winny i skazany przez sąd na rok więzienia.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.