Skazano eksperta od instrumentów Stradivariego

Opublikowano: 10.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 603

Światowy ekspert od instrumentów mistrza Stradivariego, Dietmar Machold, został uznany przez sąd w Wiedniu za winnego nadużyć finansowych i skazany na 6 lat więzienia.

Według informacji uzyskanych przez śledczych, ekspert brał ogromne kredyty bankowe pod zastaw unikatowych instrumentów. Zawyżał on przy tym ceny przedmiotów poręczenia i okazywał fałszywe dokumenty.

Wycenił on między innymi jedną z wiolonczel na prawie 300 tysięcy dolarów, podczas gdy jej cena w rzeczywistości wynosiła tylko kilka tysięcy.

Machold przyznał się częściowo do winy, zaprzeczył jednak oskarżeniom o oszustwo.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.