Skanery linii papilarnych w czeskich przedszkolach

Opublikowano: 14.10.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 661

W czeskich przedszkolach w celu zwiększenia bezpieczeństwa montowane są skanery linii papilarnych — podaje Český Rozhlas.

Rodzice w Pradze w najbliższym czasie zetkną się z koniecznością pobrania od nich odcisków palców. Jest to potrzebne do wprowadzenia nowego systemu bezpieczeństwa, który nie tylko pomoże w lepszej ochronie instytucji opiekuńczo-wychowawczych, ale również ułatwi pracę personelu przedszkoli. Obecnie wychowawcy sami sprawdzają, kto chce przedostać się do budynku.

“Już zarejestrowaliśmy odciski palców 80% rodziców naszych dzieci” — powiedziała dyrektorka przedszkola Hellichova w dzielnicy Mala Strana Pavlina Pankova.

Według niej większość rodziców akceptuje nowe środki bezpieczeństwa. W wielu czeskich przedszkolach zamontowane są wideodomofony lub przepustki z chipem do kontroli budynku.

Według oceny zarządu ds. ochrony danych osobowych skanowanie odcisków palców nie narusza obowiązującego prawa, lecz same skanery powinny spełniać pewne wymogi. Nowy system bezpieczeństwa nie będzie przetwarzał danych biometrycznych, lecz tylko je rozpoznawał.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.