Skandal z gangiem gwałcicieli w Iranie

Opublikowano: 28.06.2018 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 11

W Iranie wybuchł skandal po ujawnieniu informacji o tym, że członkowie gangu gwałcicieli w prowincji zamieszkanej przez mniejszości narodowe to synowie wysokich urzędników rządowych.

Gang miał się składać z czterech szyickich mężczyzn. Jeden z nich pochodzi podobno z bardzo zamożnej rodziny. Podejrzewa się ich o gwałty na co najmniej 41 sunnickich kobietach w mieście Iranshahr w stanie Sistan i Beludżystan.

Główny prokurator Iranu, Mohammad Jafar Montazeri, zaprzeczył jednak jakoby gwałty miały miejsce i zabronił mówienia o sprawie pod groźbą aresztu i kary, również sunnickiemu imamowi Mawlavi Tayeb Mollazehi, który wniósł oskarżenia. Informacja o gwałtach została podana przez oficjalną agencję prasową irańskiego parlamentu ICANA, jak również przez parlamentarzystkę i reformatorkę, Tayebeh Siavoshi.

Prowincja Sistan i Beludżystan jest znana z bezprawia. Co więcej, tamtejszemu personelowi szyickiemu zarzuca się odwracanie oczu od przestępstw popełnianych na sunnitach. Ponieważ w tradycji islamu uważa się, że ofiara gwałtu przynosi hańbę swojej rodzinie (która może ją w konsekwencji pozbawić życia), wpłynęły jedynie trzy zażalenia w sprawie. Według burmistrza miasta Iranshahr, Mohammada Baluchzehi, milczenie ze strony rodzin przyczynia się do zwiększania liczby ofiar.

Przewodniczący komisji etyki lekarskiej w Beludżystanie orzekł, że przynajmniej jedna z kobiet, które się zgłosiły, została zbadana i potwierdzono, że została zgwałcona. Kobiety w wieku pomiędzy 18 i 30 lat były porywane pojedynczo i wywożone do prywatnego domu w Irashar, gdzie dokonywano na nich zbiorowego gwałtu. Niektóre z ofiar były w stanie podać lokalizację domu jak i detale dotyczące sprawców.

Członek parlamentu dla miasta Iranshahr wyraził swoje oburzenie i zażądał, aby w świetle prawa mężczyźni zostali postawieni przed sądem. Na ulice Iranshahru wyszły setki ludzi, demonstrujących i domagających się aresztowania oraz egzekucji przestępców. W przeciwnym razie przysięgają sami wymierzyć sprawiedliwość.

Opracowanie: TiCa
Na podstawie: ClarionProject.org
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o