Skandal rytuału nagich kobiet i dzieci w Indiach

Opublikowano: 11.09.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2285

Narodowa indyjska komisja ds. praw dzieci domaga się śledztwa i raportu na temat filmu wideo, który zrobił furorę na indyjskich portalach społecznościowych i wzbudził oburzenie: przedstawiał on grupę gołych, mniej więcej 5-letnich dziewczynek, które brały udział w wiejskiej procesji modlitewnej o deszcz w dystrykcie Damoh, w środkowej części kraju. Wzywanie bogów deszczu miało na celu uratowanie upraw więdnącego ryżu.

Czy małe dzieci zgodziły się brać udział w nagiej procesji? Policja dotąd nie udzieliła odpowiedzi na pytanie indyjskich parlamentarzystów, gdyż nie napłynęła ani jedna skarga. Śledztwo może być skomplikowane, gdyż mieszkańcy wsi, a także kobiety, które brały udział w procesji, nie widzą w tym nic złego. Na dodatek ten nadzwyczajny środek do walki z suszą „zadziałał”, bo dwa dni później spadł obfity deszcz i uprawy we wsi zostały uratowane.

Uroczystość zorganizowały miejscowe kobiety. W indyjskich tradycjach i folklorze deszcz jest wiązany z kobiecą płodnością, choć są rytuały angażujące mężczyzn – muszą oni – również goli – tarzać się w łóżku wypełnionym gałązkami krzewów kolczastych, aż pokryją się krwią. Na ogół jednak odwołanie do bogów deszczu objawia się pracą w polu nagich, niezamężnych kobiet, śpiewających odpowiednie pieśni. Dzieci angażuje się do tego rzadziej. Procesja w Damoh była podyktowana pragnieniem walki z rozpaczliwą suszą, która dotknęła region. Nagie dziewczynki w towarzystwie kobiet chodziły od domu do domu, by wszystkim zapewnić „boski ratunek”.

W lipcu w Himalajach padał deszcz za deszczem, co doprowadziło do tragicznych powodzi w północnej części kraju. Z kolei sierpień odznaczył się suszą, narażając na szwank uprawy ryżu i soczewicy, zbieranych we wrześniu. Indyjscy rolnicy bardzo rzadko mają pompy, by irygować swe pola z ewentualnych źródeł podziemnych. Deregulacja letnich monsunów wiąże się – według naukowców – ze zmianami klimatycznymi, które w tym wypadku przynoszą głód lub niedożywienie milionom ludzi. Rytuały modlitw mających przynieść deszcz wpisują się w pewną wiejską normę społeczną, nie zawsze zrozumiałą w indyjskich miastach.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Admin WM 11.09.2021 10:03

    Wirus amerykańskiej moralności dotarł już do Indii i wydał owoce.

  2. Dandi1981 11.09.2021 11:14

    Te dziewczynki w video to sami chłopcy. Co nie zmienia faktu że pedefilia.

  3. Doctor Who 11.09.2021 13:27

    W czasach mojego dzieciństwa chodzenie nago w upał było czymś zwykłym. Poza miastem oczywiście. Plaża, wieś, itp. Pedofilia była pojęciem nieznanym. Dysponuję dokumentacją foto z tego stylu życia …. Nie zdawałem sobie sprawy, że uczestniczę w rytuale przywołania deszczu 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.