Siłownie się zbuntowały! Zapowiadają pozew zbiorowy

Opublikowano: 09.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1289

Polska Federacja Fitness opublikowała oświadczenie w mediach społecznościowych. Zapowiada w nim przygotowanie pozwu zbiorowego przeciwko obowiązującym restrykcjom. Właściciele siłowni i klubów fitness będą domagać się odszkodowań.

„Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej” – piszą przedsiębiorcy. „Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu”. W poście znajduje się numer telefonu oraz adres mailowy, na jaki należy słać zgłoszenia.

PFF twierdzi, że posiada opinię prawną na podstawie której zapadła decyzja o pozwie zbiorowym. Precedensem w tym wypadku ma być wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu. Stwierdził on, że lockdown był… niezgodny z Konstytucją i uchylił karę 10 tys. zł nałożoną przez sanepid na jeden z zakładów fryzjerskich.

„Rada Ministrów zrezygnowała z formalnego i przewidzianego w art. 232 Konstytucji RP wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Uznała, że przyznane jej zwykłe środki konstytucyjne w rozumieniu art. 228 ust. 1 Konstytucji są wystarczające, aby opanować istniejący stan epidemii. Dlatego do uregulowań prawnych dotyczących ograniczeń praw i wolności człowieka i obywatela mają zastosowanie wszystkie konstytucyjne i legislacyjne zasady, obowiązujące poza regulacjami właściwymi dla stanów nadzwyczajnych z Rozdziału XI Konstytucji RP. W związku z tym w celu wprowadzenia ograniczeń wolności i praw człowieka nie można powoływać się na nadzwyczajne okoliczności, uzasadniające szczególne rozwiązania prawne oraz okolicznościami tymi nie można usprawiedliwiać daleko idących ograniczeń swobód obywatelskich wprowadzanych w formie rozporządzeń” – to fragment uzasadnienia tego wyroku. Obecne ograniczenia reguluje rozporządzenie wydane na podstawie ustawy z 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, które weszło w życie 28 grudnia 2020 r.

„Lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny” – pisze PFF i zapowiada walkę o odszkodowania. „Wiele podmiotów z branży fitness znajduje się w grupie, która albo kwalifikuje się tylko i wyłącznie do tarczy 6.0, albo nie kwalifikuje się do wsparcia wcale. Mimo niektórych wprowadzonych zmian dot. Narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Państwa”.

Pierwszą w Polsce „ofiarą” pandemii jest sieć „Fitness World” prowadząca 19 klubów w całym kraju. Z powodu lockdownu zmuszona była złożyć wniosek o upadłość.

Autorstwo: Antonina Świst
Na podstawie: Facebook.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
3steta
Użytkownik
3steta

W końcu ktoś się budzi i chce powiedzieć nie wykończeniu przedsiębiorstw. Brawo.

kufel10
Użytkownik
kufel10

A co jeśli ktoś to z góry zaplanował? Tak jak te rozwydrzone feministki, wiadomo było że aborcję wyciąga się w takich momentach ale klasa 500+ tego nie pojmuje i drze japy, tak jak destabilizację i zmniejszenie znaczenia kościoła, co zaczęło się już jakiś czas temu od filmów grubasa S., teraz w spółce z “kakaowymi oczkami” niszczą polskie (katolickie) rodziny, itd. Może mają im wypłacić te odszkodowania by zadłużyć nasz Kraj do np 75% pkb i tym samym coś oddać/sprzedać? Chytre głowy nad tym myślały a wy się dajecie r*chać i przekrzykujecie się kto za PO a kto za PISem, jakby miał to coś zmienić ;) Czapki z głów, dla tych chytrych person.

Matylda
Użytkownik
Matylda

Wydaje mi się, że tylko pozwy imienne, każdego osła z imienia i nazwiska należałoby pozywać, i oczywiście powinno to być transmitowane na żywo jak się wiją przed sądem. Sądem jak w Ameryce z powoływanych losowo obywateli, czy tam sądem online, tak jak nas chyje sądzą zaocznie, tak, że dowiadujesz się, ze był sąd, jak listem wyrok przyślą… Potem banicja w pierzu z gołym tyłkiem, bo za swoje decyzje niech odpowiedzą majątkiem, który nam zabrali. Ale nie znam się na tfu! prawie.