Sieć sklepów Żabka może handlować w niedziele

Opublikowano: 18.03.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1572

Sieć sklepów Żabka może handlować w niedziele. Prawie 150 spraw sądowych wytoczonych przez PIP zakończyło się korzystnymi dla niej orzeczeniami sądu.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, sklepy sieci prowadzone przez franczyzobiorców mogą być czynne także w niedziele z zakazem handlu, ponieważ mają status placówek pocztowych. Żabka wygrała wszystkie procesy, w których Państwowa Inspekcja Pracy zarzucała jej, że nie może podawać się za placówki pocztowe. Sklepy firmy, dzięki współpracy z Pocztą Polską i DHL, mają status takich placówek i mogą być otwierane każdego dnia tygodnia, nawet jeśli za ladą stoi pracownik. Oznacza to zatem, że obsługiwać nie musi sam właściciel/franczyzobiorca.

„We wszystkich sprawach, w których franczyzobiorcy skutecznie złożyli sprzeciwy od wyroków nakazowych, sądy zdecydowały o umorzeniu postępowań i uniewinniły franczyzobiorców” – cytuje informacje Żabki „Gazeta Wyborcza”. Zaznacza też, że w niektórych przypadkach sądy w ogóle odmawiały podjęcia postępowania.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o