Sezon z bonem

Opublikowano: 21.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6277

Ponad 170 tys. płatności i 124 miliony złotych trafią na konta przedsiębiorców turystycznych po długim czerwcowym weekendzie. To wynik korzystania przez spragnionych odpoczynku Polaków z Polskiego Bonu Turystycznego.

Liczba aktywowanych bonów na dzień 7 czerwca wyniosła już około 1,6 mln, a tylko w czasie tegorocznego maja, wliczając w to długi czerwcowy weekend, zapłacono nimi ponad 170 tys. razy. Natomiast z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów turystycznych Polacy wykorzystali już około 440 milionów złotych.

Z tego wsparcia skorzystało dotychczas około 18 tys. podmiotów turystycznych. Najwięcej oczywiście z województw, do których chętnie wyjeżdżamy na odpoczynek – czyli z małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Tam zarejestrowało się najwięcej podmiotów obsługujących płatności Polskim Bonem Turystycznym.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na przystąpienie do programu bonowego, mogli w tym czasie liczyć na realne wsparcie i zyski. Płatność zrealizowana za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego jest wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ciągu 14 dni od dnia realizacji na rachunek podany podczas rejestracji podmiotu.

Bardzo wiele polskich rodzin planuje spędzenie wakacji w kraju i skorzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego. Jest to szansa dla przedsiębiorców na uszczknięcie jakiejś kwoty z ponad 3,5 mld zł złotych dostępnych wciąż w ramach tego programu. Tym bardziej, że bony na około 900 mln zł już zostały aktywowane, ale jeszcze niewykorzystane przez beneficjentów programu.

Bon może służyć do opłacania usług turystycznych aż do czasu wyczerpania jego wartości. Jeśli kwota danej usługi jest wyższa niż przysługująca w ramach bonu, klient może sam dopłacić różnicę. Obiekty, które zachęcają turystów możliwością płacenia bonem turystycznym, mogą też teoretycznie liczyć na dodatkowe wpływy, wynikające z tytułu dłuższych pobytów czy korzystania przez turystów z dodatkowych atrakcji, na które bez bonu może nie mieliby pieniędzy.

„Obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy, wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Poziom wykorzystania bonów podczas tego weekendu pokazuje, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabnie. Nadchodzące lato może zatem być czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym” – mówi Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Firmy mogą zgłaszać się do programu Polskiego Bonu Turystycznego przez cały okres jego trwania. W tym celu trzeba wpisać się na listę prowadzoną przez POT, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie w tej bazie jest ponad 23 tys. firm.

Autorstwo: AL
Zdjęcie: Brahmsee (CC0)
Źródło: Trybuna.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.