Seul dementuje doniesienia o śmierci Kim Dzong Una

Opublikowano: 27.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1049

Rząd Korei Południowej nie zaobserwował żadnych oznak, potwierdzających doniesienia o problemach ze zdrowiem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una – przekazało w poniedziałek w Seulu Ministerstwo ds. Zjednoczenia Narodowego.

W zagranicznych mediach wcześniej pojawiły się informacje o problemach zdrowotnych Kim Dzong Una, a nawet teorie na temat jego „śmierci” w związku z tym, że dwukrotnie nie pojawił się na ważnych uroczystościach w KRLD.

„W związku z doniesieniami o problemach ze zdrowiem przewodniczącego (Rady Państwa KRLD – red.) Kim Dzong Una w Korei Północnej nie ma oznak, które by je potwierdzały, nie zauważono także żadnych niezwykłych tendencji, jak ogłoszono to już na posiedzeniu prezydium Rady Bezpieczeństwa Narodowego” – powiedział na briefingu w Seulu rzecznik Ministerstwa ds. Zjednoczenia Narodowego, cytowany przez agencję Yonhap.

Doradca prezydenta Korei Południowej ds. zjednoczenia, stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa narodowego Moon Chung-in oświadczył, że Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze. „Stanowisko naszego rządu jest twarde. Kim Dzong Un jest cały i zdrów. Od 13 kwietnia przebywa w rejonie Wonsan. Nie odnotowano jak na razie żadnych podejrzanych przemieszczeń” – powiedział doradca południowokoreańskiego lidera w wywiadzie dla amerykańskiego kanału CNN.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.