Setki zatrzymanych w Rosji, wśród nich lider opozycji

Opublikowano: 28.03.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Przez Rosję przetacza się największa od lat fala antyrządowych protestów. Łączna liczba zatrzymanych nie jest znana, niektórzy mówią nawet o 850 osobach w samej Moskwie – wśród zatrzymanych znaleźli się również dziennikarze.

Według danych policyjnych w niedzielę na ulice Moskwy wyszło 7 tys. ludzi, jednak zdaniem opozycji dane te są radykalnie zaniżone. Demonstracje odbyły się też w innych miastach Rosji, a fala protestów jest największa od 2012 roku. W stolicy aresztowano Aleksieja Nawalnego – radiowóz, który miał zabrać go z demonstracji, nie mógł odjechać przez kilkanaście minut, bo tłum napierał i starał się uwolnić polityka, uważanego za lidera opozycji, przewrócono nawet zaparkowane samochody, blokując przejazd.

To właśnie Nawalny, który ogłosił już, że weźmie udział w nadchodzących wyborach prezydenckich, na początku marca opublikował w sieci film (patrz niżej), który ma w serwisie “YouTube” już ponad 12 mln wyświetleń, opowiadający o korupcyjnych powiązaniach Dymitra Miedwiediewa. Poza liderem opozycji aresztowano także pracowników prowadzonej przez niego Fundacji Antykorupcyjnej, zarekwirowano także należące do organizacji komputery i nośniki elektroniczne. Nawalnemu dzisiaj mają być przedstawione zarzuty.

Nawet w mniejszych ośrodkach doszło do kilkusetosobowych antyrządowych demonstracji, na których również aresztowano po kilkadziesiąt osób.

Za rok w Rosji odbędą się wybory prezydenckie, w których oczywistym faworytem jest Władimir Putin, wciąż cieszący się poparciem znacznej większości społeczeństwa. Rosjanom jednak coraz bardziej doskwierają skutki trwającego już trzy lata kryzysu finansowego, gniew budzą także kolejne oskarżenia o korupcję przedstawicieli rządu.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

No jak to tak ? Rządzący Rosją tak sami rozkradają Rosję ? Tak bez międzynarodowych, najuczciwszych w świecie korporacji znad rzeki Jordan ? Kak, kak eta …szto ..nie możet być :p