Setki seniorów umierają samotnie w trakcie lockdownu

Opublikowano: 11.06.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 170

Lekarze i pracownicy społeczni apelują o większą troskę względem starszych członków rodziny lub sąsiadów mieszkających samotnie. Okazuje się bowiem, że w ciągu ostatnich miesięcy w domach umarły setki starszych ludzi, a ponieważ nikt o ich śmierci nie wiedział, to ich ciała w wielu przypadkach zaczęły się rozkładać.

Ludzie leżeli tak nieodkryci podczas pandemii przez 7 – 14 dni – wyznał na łamach „The Guardian” dr Mike Osborn, starszy patolog i przewodniczący komisji ds. badania przyczyn śmierci w Royal College of Pathologists w Londynie. – Widziałem wiele takich przypadków, w których ciała zaczęły ulegać rozkładowi w czasie epidemii Covid i dokonywałem też sekcji zwłok w przypadkach, w których podejrzewano chorobę jako przyczynę śmierci – dodał. I choć w momencie, gdy ciało zaczyna się rozkładać, stwierdzenie przyczyny śmierci jest znacznie trudniejsze, to Mike Osborn przyznał, że w niektórych przypadkach był w stanie potwierdzić, że seniorzy umarli na koronawirusa.

Szacuje się, że w samym Londynie w ostatnich tygodniach z powodu koronawirusa w domach zmarło samotnie około 700 seniorów. Informacje te nie są zaskoczeniem dla dyrektor organizacji charytatywnej Age UK, która powiedziała, że bardzo się tego bała, że w trakcie epidemii ludzie będą umierać w samotności i dodała, że to „strasznie przykre”, że rzeczywiście ma to miejsce. Niestety, o śmierci danego seniora rodziny lub sąsiedzi często powiadamiają zbyt późno – gdy ciało zmarłego leży nieodkryte od kilku do kilkunastu dni. I co gorsza, gdy zaczyna ono już ulegać rozkładowi. Czasem do odkrycia ciała dochodzi też na skutek interwencji lekarza rodzinnego pacjenta, który zauważył, że długo nie kontaktował się on z przychodnią.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Nowoczesne społeczeństwo = starzy, mimo że mają rodziny, umierają w samotności.
Rozwiązanie nowoczesnego społeczeństwa = eutanazja nieproduktywnej części społeczeństwa.
Niestety ale nasze społeczeństwa idą w tym kierunku.

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Niestety taka smutna prawda.
I bez tzw “pandemii” ludzie w Aglolandii umierają w samotności.
Ludzie w tym kraju mają już tak zryte berety przez tzw kult jednostki, samorealizację, nowoczesność, lewicowe podejście do życia, tolerancję, poprawność polityczna ,że nie reagują w ludzki normalny sposób na drugiego człowieka. Oczywiście jak zaczynasz z nimi dyskusję na temat opieki nad rodzicami, odpowiedzialności pokoleniowej itd to mają cię z miejsca za zacofanego prawicowego radykała……Wiem to z doświadczenia.

Popieram w 100% wpis @Radek…