Seria silnych trzęsień ziemi na całym świecie!

Opublikowano: 14.11.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Niezbyt często dochodzi do tak spektakularnej serii silnych trzęsień ziemi jak ta, która rozpoczęła się wczoraj od bardzo silnego wstrząsu na pograniczu Iraku i Iranu. Potem w ciągu zaledwie kilku godzin, doszło do kolejnych bardzo silnych trzęsień ziemi w okolicach Japonii i Kostaryki.

Najsilniejsze było trzęsienie z Iraku które osiągnęło 7,3 stopni w skali Richtera Było ono dość płytkę bo głębokość hipocentrum ustalono na 22 km pod ziemią. Do tej pory wiadomo o przynajmniej 400 ofiarach śmiertelnych. Wstrząs wywołał też wiele osuwisk, sporo dróg jest do tej chwili zablokowanych, co utrudnia niesienie pomocy.

Kilka godzin później ziemia zatrzęsła się pod morskim dnem w pobliżu miasta Sendai w Japonii. Wstrząs o sile 6 stopni w skali Richtera był również bardzo płytki bo wystąpił tylko 10 km pod dnem morza. Na szczęście w wyniku tego trzęsienia nie doszło do wygenerowania tsunami, ale był on odczuwalny w kilku okolicznych prefekturach.

Kolejny znaczący wstrząs wystąpił na wybrzeżu Kostaryki miał on siłę 6,6 stopni w skali Richtera i również był stosunkowo płytki bo zlokalizowano go 25 km pod ziemią. Na szczęście nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych, ale jest kilkoro rannych.

Te trzy znaczące trzęsienia ziemi, które wystąpiły w ciągu zaledwie kilku godzin, prawie na pewno miały ze sobą jakiś związek. Jednak nowoczesna nauka nie ma zbyt dużego pojęcia o procesach zachodzących we wnętrzu planety. Duże trzęsienie ziemi w Iraku i Iranie stało się wyzwalaczem dla jakichś zjawisk i skutkowało kolejnymi wstrząsami w kilku oddalonych od siebie o wiele tysięcy kilometrów miejscach.

Wiadomo natomiast, że w ciągu ostatnich 3 dób miała miejsce burza geomagnetyczna o sile G2. Czy to ona za to odpowiada?

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o