Serbska policja dowozi migrantów na granicę z Węgrami

Opublikowano: 01.07.2015 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 417

Śledztwo dziennikarzy portalu Delmagyar.hu wskazuje, że uchodźcy trafiają na Węgry dzięki pomocy serbskiej policji. Ma ona pomagać dowozić imigrantów autobusami pod granicę z Węgrami, gdzie następnie trafiają do specjalnych ośrodków.

O sposobie trafiania uchodźców pod granicę serbsko-węgierską poinformowali mieszkańcy serbskiej Kanjiža, zamieszkiwanej w większości przez mniejszość węgierską. Dziennikarze portalu Delmagyarl.hu przeznaczonego dla mieszkańców przygranicznego województwa Csongrád, postanowili sprawdzić te informacje i wyruszyli za jednym z autobusów, który miał wyruszyć z Kanjiži na teren przygraniczny.

Portal zamieścił reportaż ze zdjęciami, który przedstawia autobus z uchodźcami. Na fotografiach widać jak z pojazdu wychodzą wpierw trzej policjanci. Jeden z nich nadzoruje ruch, natomiast dwóch pozostałych pomaga imigrantom wyjść z autobusu. Gdy uchodźcy kierują się w stronę Węgier, policjanci wracają do pojazdu i jadą z nim z powrotem do Kanjiži.

W ostatnich tygodniach przez Serbię do Węgier przedostaje się nawet kilkaset osób dziennie. W ostatnich dniach w ośrodkach dla uchodźców już dwukrotnie wybuchły zamieszki sprowokowane przez uchodźców.

Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. sowa 01.07.2015 11:03

    Nie chcą mieć u siebie uchodźców to dowożą na granicę z Węgrami. A i możliwe że jest też inna przyczyna jaką jest celowe mieszanie w Europie. Orban buduje mur na granicy z Serbią i bardzo dobrze robi. To prawdziwy mąż stanu Węgier.

  2. BrutulloF1 01.07.2015 15:41

    Serby i Madziary muszą się chyba mocno kochać.

  3. Prometeusz 02.07.2015 09:21

    Raczej ktos postanowil podrzucic Orbanowi kukulcze jajo… 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.