Serbia zatwierdziła porozumienie z Kosowem

Opublikowano: 28.04.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Serbski parlament zatwierdził po 11-godzinnej debacie, umowę o normalizacji stosunków z Kosowem. Za jej przyjęciem głosowało 173 deputowanych, przeciwko – 24. Jeden deputowany wstrzymał się od głosu.

Porozumienie, które 19 kwietnia podpisali szef rządu serbskiego Ivica Daczić i premier Kosowa Hashim Thaci, zapewnia autonomię kosowskim Serbom, postanawiając jednocześnie, że zamieszkane przez serbską mniejszość tereny będą podlegały rządowi w Prisztinie.

“Wielu z was nie jest szczęśliwych. Ale ktoś musiał położyć kres przeszłości, biedzie i nieustannym klęskom” – powiedział Daczić podczas debaty w parlamencie.

Premier zaznaczył, że “porozumienie to nie oznacza uznania niepodległości Kosowa”.

Dodał następnie: “Moglibyśmy je odrzucić i stać się europejską Koreą Północną. Ale co byłoby potem?”.

Serbia nie uznaje ogłoszonej w 2008 roku niepodległości Kosowa, które nadal uważa za część własnego terytorium, ale musiała podjąć rozmowy z jego władzami w sprawie normalizacji stosunków, by móc starać się o wejście do Unii Europejskiej.

Autor: Marek Nowicki
Na podstawi: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o