Sensacyjne odkrycie na Syberii

Opublikowano: 26.07.2020 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1515

Po trzech sezonach poszukiwań naukowcom z Omska na Syberii udało się natrafić na szczątki zwierząt i fragmenty broni. Po wykonaniu ekspertyz znalezione artefakty mogą zmienić dotychczasowe ustalenia o zasiedlaniu terytorium obwodu omskiego.

Naukowcy z Uniwersytetu Państwowego w Omsku podczas wykopalisk na terenie pomnika z późnego paleolitu Czernoozerje II, położonego w rejonie sargatskim obwodu omskiego, odkryli artefakty sprzed 12 tys. lat – poinformowała służba prasowa uczelni.

„Podczas prac w warstwie datowanej na 10,5 tys. lat p.n.e., u schyłku późnego paleolitu, znaleziono fragment rdzenia (kamień – przyp. red.), odłamki kamienia, masywne kości zwierzęce. Głównym znaleziskiem był jednak fragment grotu strzały, uszkodzony w zderzeniu z twardą przeszkodą” – podano w komunikacie.

Prace trwały od trzech sezonów. Wcześniej znaleziono tu fragmenty szczęki i żeber roślinożercy, przypuszczalnie konia plejstoceńskiego. Takie znalezisko może zmienić poglądy archeologów – wcześniej uważano, że miejsce wykopalisk było sezonowym obozem myśliwych.

Po wykonaniu ekspertyz znalezione artefakty mogą zmienić dotychczasowe ustalenia o zasiedlaniu terytorium obwodu omskiego przez prehistorycznych ludzi i o ich sposobie życia.

Na podstawie: Omsu.ru
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,86 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o