Sensacyjne odkrycie na Syberii

Opublikowano: 26.07.2020 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1297

Po trzech sezonach poszukiwań naukowcom z Omska na Syberii udało się natrafić na szczątki zwierząt i fragmenty broni. Po wykonaniu ekspertyz znalezione artefakty mogą zmienić dotychczasowe ustalenia o zasiedlaniu terytorium obwodu omskiego.

Naukowcy z Uniwersytetu Państwowego w Omsku podczas wykopalisk na terenie pomnika z późnego paleolitu Czernoozerje II, położonego w rejonie sargatskim obwodu omskiego, odkryli artefakty sprzed 12 tys. lat – poinformowała służba prasowa uczelni.

„Podczas prac w warstwie datowanej na 10,5 tys. lat p.n.e., u schyłku późnego paleolitu, znaleziono fragment rdzenia (kamień – przyp. red.), odłamki kamienia, masywne kości zwierzęce. Głównym znaleziskiem był jednak fragment grotu strzały, uszkodzony w zderzeniu z twardą przeszkodą” – podano w komunikacie.

Prace trwały od trzech sezonów. Wcześniej znaleziono tu fragmenty szczęki i żeber roślinożercy, przypuszczalnie konia plejstoceńskiego. Takie znalezisko może zmienić poglądy archeologów – wcześniej uważano, że miejsce wykopalisk było sezonowym obozem myśliwych.

Po wykonaniu ekspertyz znalezione artefakty mogą zmienić dotychczasowe ustalenia o zasiedlaniu terytorium obwodu omskiego przez prehistorycznych ludzi i o ich sposobie życia.

Na podstawie: Omsu.ru
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.