Senator PiS Stanisław Karczewski stracił pracę

Opublikowano: 17.05.2023 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2437

Stanisław Karczewski, senator Prawa i Sprawiedliwości, stracił pracę w szpitalu, w którym pracował przez 42 lata – informuje TVN24.

Szpital, w którym Stanisław Karczewski pracował od 42 lat, nie przedłużył umowy z senatorem PiS. Dyrektor naczelna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą Barbara Gąsiorowska wyjawiła w rozmowie ze stacją TVN24, że polityk PiS był zatrudniony w szpitalu na podstawie umowy cywilnoprawnej do 12 maja 2023 roku.

Senator żegna się ze swoim dotychczasowym miejsce pracy za pośrednictwem swojej strony internetowej. „Uzyskałem I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Byłem kolejno stażystą, młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej, zastępcą ordynatora, zastępcą dyrektora, dyrektorem i ordynatorem Oddziału Chirurgicznego” – pisze Karczewski.

Środowisko lekarskie miało wiele zastrzeżeń, co do osoby senatora. „Pieniądze naprawdę nie są najważniejsze w życiu. Warto pracować dla jakiejś idei” – mówił Karczewski do protestujących lekarzy. Sam jednak odbywał płatne dyżury w szpitalu w czasie, kiedy przebywał na bezpłatnym urlopie jako senator – zarobił wówczas ponad 400 tys. zł.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.