Senat USA próbował zlikwidować Obamacare

Opublikowano: 29.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 440

Republikanie wydali wojnę powszechnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu już dawno. Wczoraj podjęli kolejną próbę wycofania ustawy. Nie udało się spełnić obietnicy wyborczej Trumpa. Demokraci wygrali jednak o włos.

Republikańscy senatorowie nie mają powodów do radości, ale przynajmniej wiedzą, kto jest winnym całej tej sytuacji: zabrakło im głosów trzech senatorów, którzy wycofali się w ostatniej chwili. Wśród nich był John McCain, były potencjalny kandydat na prezydenta USA z 2008. On i jego dwaj koledzy zagłosowali ostatecznie tak jak Demokraci.

Za odrzuceniem ustawy z 2010 roku było 49 senatorów, za 51 za jej zachowaniem. „Troje Republikanów oraz 48 Demokratów zawiodło Amerykanów” – skomentował kwaśno na Twitterze Donald Trump. – „Tak jak mówiłem od początku, niech Obamacare załamie się, później się z tym uporamy. Obserwujcie!”.

Obamacare od 2010 zapewniła ubezpieczenie 20 milionom Amerykanów, którzy nie mieliby szans, żeby się na nie załapać. Reforma Obamacare ukróciła też wiele nieetycznych praktyk prywatnych firm ubezpieczeniowych, które np. programowo odmawiały objęcia ubezpieczeniem osób cierpiących na choroby wrodzone lub borykających się z przewlekłymi skutkami wcześniejszych schorzeń. Republikanie powołują się na statystyki, według których 75 procent Amerykanów chce likwidacji Obamacare i zastąpienia jej inną ustawą.

Autorstwo: WK
Zdjęcie: JamesDeMers (CC0)
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o