Senat RP potępia Rosję

Opublikowano: 27.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 914

W środę 26.10 Senat RP jednomyślnie przyjął uchwałę o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny. Dokument wzywa społeczność międzynarodową do udzielenia wsparcia Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu prowadzącemu dochodzenia wobec osób odpowiedzialnych za zbrodnie na Ukrainie. W głosowaniu wzięło udział 85 senatorów, wszyscy byli za przyjęciem uchwały.

„Heroiczna obrona niepodległości przez obywateli Ukrainy wzbudziła podziw całego wolnego świata” – napisano w uchwale. „Ukraina jest dziś najważniejszym miejscem, broniącym demokracji i wolności. Rosyjscy najeźdźcy terroryzują mieszkańców ukraińskich miast, bombardując cywilne cele: przedszkola, szkoły, teatry i osiedla mieszkaniowe. Bandyci w rosyjskich mundurach torturują i mordują jeńców wojennych oraz cywilów na okupowanych terytoriach. Uprowadzają ukraińskie dzieci, by wychować je na reżimowych janczarów. Wywożą, przesiedlają i zsyłają ukraińskich obywateli na dalekie peryferia Rosji” – czytamy w uchwale.

Jak wskazano, „wszystkie te akty państwowego terroryzmu znamy dobrze z kart historii”. „Europejczycy wierzyli, że nigdy już nie zagrozi im ludobójstwo i zbrodnie wojenne. Tymczasem Władimir Putin i jego aparat przemocy wrócili do okrutnych praktyk reżimów: stalinowskiego i hitlerowskiego. Dlatego Rosja musi zostać pokonana i pozbawiona możliwości zagrażania sąsiadom” – dodano.

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej po raz kolejny, z całą mocą potępia agresję rosyjską i wzywa wszystkie kraje opowiadające się za pokojem, demokracją i prawami człowieka do uznania rządu Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny” – napisano w uchwale.

Ponadto czytamy, iż „Senat Rzeczypospolitej Polskiej jednocześnie wyraża uznanie wszystkim instytucjom i organizacjom, które podjęły się badania i dokumentowania zbrodni popełnianych na społeczeństwie ukraińskim i wzywa społeczność międzynarodową do udzielenia pełnego wsparcia Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu prowadzącemu dochodzenia wobec osób odpowiedzialnych za te zbrodnie”.

Treść uchwały w oryginale nie jest obecnie dostępna. Oficjalna strona Senatu RP uległa tajemniczej awarii, której przyczyny są nieznane.

Źródło: MyslPolska.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

A co ze Stanami Zjednoczonymi? Przecież co chwilę najeżdżają i terroryzują jakieś państwa świata. Wszczęli wojny napastnicze w Iraku (w czasie której obalili Saddama Husajna) i w Afganistanie (gdzie popełnili zbrodnie wojenne, za których ujawnienie chcą ukarać Assange’a), o napaści na Syrię nie wspominając. Jak już piętnować „reżimy terrorystyczne”, to wszystkie. Na wszelki wypadek przypomnę, że portal WolneMedia.net nie popiera wojny napastniczej Rosji na Ukrainie, podobnie jak nie popierał wojen napastniczych USA, ponieważ popiera pokój.

15

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. paullenburg 27.10.2022 11:23

  Chcialem skomentowac ale ,,komentarz wolnych mediow” wystarczy. Swietne podsumowanie.

 2. elroman 27.10.2022 12:02

  Podsumowując, Prezydent, rząd , sejm i senat również są terrorystami narodów i narodu polskiego. Sam morawiecki stwierdził że nie żałuję nałożonych sankcji na naszego sąsiada kosztem obywateli. Teraz należy mu wystawić rachunek za drożyznę.

 3. Rgga34 27.10.2022 14:22

  No dobrze ale co to dla nas oznacza, że nasz sąsiad został oficjalnie uznany za kraj terrorystyczny ? Co my z tego mamy, a raczej czego mieć nie będziemy?
  Jak to rzutuje na dalszą politykę, co z dyplomacją?

 4. elroman 27.10.2022 19:56

  Tak się składa że Rosja za chwilkę zakręci kurek z ropa, lub biden wysadzi owy rurociąg i zaproponuje że sprzeda nam ropę w cenie 15x wiekszą niż obecnie nasz znienawidzony sąsiad, tak samo już zrobił z gazem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.