Sejm zbierze się w Internecie

Opublikowano: 27.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 65

Posłowie zebrali się na specjalnym posiedzeniu, podczas którego zajęli się zmianami w regulaminie, które umożliwią obrady online. Sejm przegłosował projekt, za było 250 posłów.

Epidemia koronawirusa i wprowadzone przez władze rygorystyczne ograniczenia zmuszają do podporządkowania się do aktualnej sytuacji nie tylko statystycznego Polaka, ale też posłów zasiadających w sejmowych ławach.

Sejm zagłosował wczoraj nad zmianami w regulaminie, które na czas epidemii umożliwią posłom głosowanie w systemie online, bez konieczności pojawiania się w siedzibie w Warszawie. Głosowało 368 posłów, za projektem zmian było 250, przeciw 104, a 14 osób wstrzymało się od głosu.

Posiedzenie trwało 5 godzin. Dzięki przyjętej uchwale zmian w regulaminie podczas piątkowego spotkania posłowie będą mogli zagłosować online w sprawie rządowych projektów ustaw tzw. tarczy antykryzysowej. Swoją obecność politycy potwierdzą poprzez zalogowanie się w systemie.

Jak przekazano takie środki mogą zostać podjęte w przypadku „wprowadzenia stanu wyjątkowego, wojennego lub klęski żywiołowej, ale także stanu epidemii”.

Obrady były wyjątkowo burzliwe, na sali posłowie pojawili się w maseczkach ochronnych i rękawiczkach. Wielu zarzucono, że nie potrafią posługiwać się środkami ochrony zgodnie z przeznaczeniem.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Posłowie mogą teraz głosować z dowolnego miejsca świata. Nie ma obowiązku przebywania w budynku parlamentu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
drakonos
Użytkownik
drakonos

Jaka epidemia znowu? Te słowo powinno być usunięte. Nie ma żadnej epidemii. Ilość zgonów nie różni się zbytnio z poprzednimi latami.
https://www.euromomo.eu/index.html

Foxi
Użytkownik
Foxi

Może by tak rząd warszawski wstrzymał sobie pensje z powodu wirusa? Polakom wstrzymali aktywność zarobkową, powinni sami dać dobry przykład i pozbawić się wypłat.