Sejm zbierze się w Internecie

Opublikowano: 27.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 949

Posłowie zebrali się na specjalnym posiedzeniu, podczas którego zajęli się zmianami w regulaminie, które umożliwią obrady online. Sejm przegłosował projekt, za było 250 posłów.

Epidemia koronawirusa i wprowadzone przez władze rygorystyczne ograniczenia zmuszają do podporządkowania się do aktualnej sytuacji nie tylko statystycznego Polaka, ale też posłów zasiadających w sejmowych ławach.

Sejm zagłosował wczoraj nad zmianami w regulaminie, które na czas epidemii umożliwią posłom głosowanie w systemie online, bez konieczności pojawiania się w siedzibie w Warszawie. Głosowało 368 posłów, za projektem zmian było 250, przeciw 104, a 14 osób wstrzymało się od głosu.

Posiedzenie trwało 5 godzin. Dzięki przyjętej uchwale zmian w regulaminie podczas piątkowego spotkania posłowie będą mogli zagłosować online w sprawie rządowych projektów ustaw tzw. tarczy antykryzysowej. Swoją obecność politycy potwierdzą poprzez zalogowanie się w systemie.

Jak przekazano takie środki mogą zostać podjęte w przypadku „wprowadzenia stanu wyjątkowego, wojennego lub klęski żywiołowej, ale także stanu epidemii”.

Obrady były wyjątkowo burzliwe, na sali posłowie pojawili się w maseczkach ochronnych i rękawiczkach. Wielu zarzucono, że nie potrafią posługiwać się środkami ochrony zgodnie z przeznaczeniem.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Posłowie mogą teraz głosować z dowolnego miejsca świata. Nie ma obowiązku przebywania w budynku parlamentu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
drakonos
Użytkownik
drakonos

Jaka epidemia znowu? Te słowo powinno być usunięte. Nie ma żadnej epidemii. Ilość zgonów nie różni się zbytnio z poprzednimi latami.
https://www.euromomo.eu/index.html

Foxi
Użytkownik
Foxi

Może by tak rząd warszawski wstrzymał sobie pensje z powodu wirusa? Polakom wstrzymali aktywność zarobkową, powinni sami dać dobry przykład i pozbawić się wypłat.