Sejm wyznaczył termin przesłuchania Tuska

Opublikowano: 26.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 827

Według ocen Ministerstwa Finansów Polski różnica w dochodzie z podatku VAT za lata 2008-2015, w czasie rządów Donalda Tuska, wyniosła 61 mld euro. Sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT zaplanowała na 29 maja przesłuchanie byłego premiera kraju, obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Przewodniczący komisji Marcin Horała (partia „Prawo i Sprawiedliwość”) poinformował, że Donald Tusk odebrał wezwanie na przesłuchanie, które odbędzie się w maju, w środę po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Horała wyraził też nadzieję, że Tusk zjawi się w wyznaczonym terminie.

Przewodniczący sejmowej komisji dodał, że wezwanie zostało wysłane, ale nie wpłynęło jak na razie potwierdzenie jej odbioru.

Donald Tusk był premierem w trakcie dwóch kadencji rządów koalicji PO-PSL.

Według szacunków Ministerstwa Finansów skumulowana luka VAT za lata 2008-15, w czasie rządów PO-PSL, wyniosła 262 miliardy złotych. Wzrosła tym samym z 7 miliardów 100 milionów w 2007 roku do 50 miliardów 400 milionów złotych w 2015, a więc ponad siedmiokrotnie. Takiego wzrostu nie odnotowano w żadnym kraju Unii Europejskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. fransula 26.04.2019 12:46

    (Naruszenie regulaminu punkt 5f – nadużywanie WIELKICH znaków. Admin)

  2. Cosmo 26.04.2019 21:29

    No tak, idą wybory, trzeba się”wykazać”. Amber gold też pewnie będą już wygaszać.

  3. kufel10 27.04.2019 23:55

    Dyrektora unii mianowanego za sprzedaż majątku Polski przesłuchiwać? Przecież wiadomo jaki będzie finał. Taki jak z aferą sprzed pół roku z niejakim chrzanowskim i jego żoną, wszystko wyciszone ! 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.