Sejm wybrał przewodniczącego komisji ds. pedofilii

Opublikowano: 25.07.2020 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 445

Przewodniczącym państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii został dr hab. Błażej Kmieciak. Powołano również pozostałych członków komisji.

26 września 2019 roku w życie weszła ustawa o państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości wobec małoletnich poniżej 15 r.ż. Skład osobowy komisji kompletowano przez niemal rok.

Wczoraj wszystkich siedmiu członków komisji złożyło ślubowanie przed Sejmem. W jej skład wchodzą następujące osoby: Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska, Andrzej Nowarski – powołani przez Sejm; Agnieszka Rękas – powołana przez Senat; Justyna Kotowska – powołana przez prezydenta; Elżbieta Malicka – powołana przez premiera i Błażej Kmieciak, powołany przez rzecznika praw dziecka i wybrany na przewodniczącego komisji drogą głosowania. Kandydaturę Kmieciaka poparło 244 posłów, 173 było przeciw, 34 wstrzymało się od głosu.

Błażej Kmieciak to doktor habilitowany nauk prawnych z doktoratem z socjologii, absolwent resocjalizacji, ma ukończone studia podyplomowe z prawa medycznego i bioetyki. Odbywał rozmaite kursy międzynarodowe ze stosowania praw dziecka w praktyce oraz przeciwdziałania przemocy w odniesieniu do dzieci. Ma duże doświadczenie praktyczne w dziedzinie ochrony praw dzieci i rodziny.

Do zadań powołanej na mocy ustawy z września ubiegłego roku Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 ma należeć m.in. wydawanie decyzji o wpisywaniu przestępców do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, informowanie odpowiednich organów o podejrzeniach popełnienia przestępstwa pedofilii, a także identyfikacja zaniedbań w zakresie wyjaśniania przypadków pedofilii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o