Segregacja rasowa na ceremoniach ukończenia studiów w Kanadzie

Opublikowano: 09.06.2023 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1723

Ceremonie ukończenia studiów z segregacją rasową dla czarnoskórych studentów odbywają się w tym roku na kilku najlepszych kanadyjskich uniwersytetach — informuje „True North”.

Niektóre uroczystości zostały zorganizowane przez władze uniwersytetów, a inne przez czarnoskóre organizacje studenckie na kampusie. Ceremonie te odbywają się w imię „antyrasizmu” oraz „równości, różnorodności i integracji”.

Pierwszą kanadyjską instytucją, która w 2017 roku zorganizowała ceremonię ukończenia studiów z segregacją rasową, był Uniwersytet Toronto. Tegoroczna uroczystość odbyła się 4 czerwca. Organizatorzy powiedzieli, że to „pomaga przeciwdziałać izolacji i udrękom, które wielu czarnych studentów odczuwa na kampusie”.

Uniwersytet Hamilton’s McMaster zorganizował w ubiegłym roku pierwszą ceremonię ukończenia studiów z podziałem na rasy dla „studentów identyfikujących się jako czarnoskórzy”. Impreza odbyła się ponownie w maju tego roku. Program objął deklarację uznania rdzennej ziemi, tradycyjne bębnienie i odśpiewanie pieśni „Lift Every Voice and Sing” – nazywanej również „Hymnem narodowym Czarnych”. Kanadyjskiego hymnu narodowego w programie nie było. Ceremonia obejmowała również występ taneczny.

Rasistowskie ceremonie odbyły się również na wielu innych kanadyjskich uniwersytetach.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 09.06.2023 17:44

    Jeszcze trochę, i Kanada stanie się drugą Ugandą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.