SBU zajmie się próbą wysadzenia polskiego autobusu

Opublikowano: 12.12.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 453

Postępowanie karne w sprawie wybuchu polskiego busa w obwodzie lwowskim przekazano Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy. Poinformowała o tym RIA Novosti szefowa oddziału komunikacji zarządu obwodowego policji Swietłana Dobrowolskaja.

W obwodzie lwowskim w wyniku wybuchu zorganizowanego przez nieznanych sprawców w nocy z soboty na niedzielę został uszkodzony bus z polską tablicą rejestracyjną. Polski konsulat ustalił, że busem jechała grupa składają się z 23 polskich turystów, wśród nich byli urzędnicy samorządu.

Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin nazwał incydent „prowokacją” i obiecał, że zrobi wszystko, by znaleźć sprawców. Jednocześnie MSZ Polski uważa, że wysadzenie busu w powietrze w obwodzie lwowskim na Ukrainie miało charakter antypolski. „Sprawa została przekazana RB Ukrainy” — powiedziała Dobrowolskaja.

Jednocześnie ukraińska agencja informacyjna Ukrinform, powołując się na własne źródła, podaje, że bus z polskimi turystami został ostrzelany przez nieznanych sprawców z RPG-26.

„9 grudnia o 23:36 we wsi Sokolniki, obwodnica, kompleks Panskaja Gora, nieznany sprawca wysiadł z samochodu terenowego marki Toyota i wystrzelił do bagażnika busa z RPG-26. Po czym wrócił do samochodu i odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku” — pisze periodyk, cytując źródło w Policji Narodowej Ukrainy. Poinformowano także, że w tej sprawie wszczęto postępowanie z artykułu „atak terrorystyczny”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. duchtesciowej 13.12.2017 07:17

    I właśnie dlatego niech ruski zrobią z nimi porządek 🙂 Oni są siebie warci (Ukraina i Rasija)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.