Sawney Beane i ród szkockich kanibali

Opublikowano: 11.12.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 897

Tajemnicza historia średniowiecznej rodziny kanibali stała się jedną z najmroczniejszych szkockich legend. Przez 25 lat swojej morderczej aktywności Beanowie mieli zabić i zjeść ponad tysiąc osób. Ofiarami padali głównie przypadkowi podróżni, którzy znaleźli się w pobliżu ich jaskini. W polowaniach na ludzi udział brały nawet najmłodsze dzieci. Z resztek, których nie zjedli, tworzyli zapasy na zimę. Dopiero interwencja samego króla Szkocji położyła kres tym okrutnym zbrodniom. Przekazywana ustnie opowieść o kanibalach z hrabstwa Ayrshire zainspirowała twórców kultowych horrorów, takich jak „Wzgórza mają oczy” i „Droga bez powrotu”.

Autorstwo: Łukasz Włodarski
Lektor: Hubert Pawlak
Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.