Saudyjski książę chce posadzić kobiety za kółkiem

Opublikowano: 02.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 613

Saudyjski miliarder, bratanek obecnego króla Arabii Saudyjskiej książę Al-Walid ibn Talal, zaapelował na swoim mikroblogu w Twitterze, by natychmiast skończyć z obowiązującym w kraju zakazem prowadzenia samochodów przez kobiety.

„Skończcie już dyskutować: przyszedł czas, żeby kobiety siadły za kierownicą” — napisał ibn Talal w swoim mikroblogu w sieci społecznościowej Twitter. Książę nie zajmuje żadnego politycznego stanowiska, ale znany jest na świecie jako odnoszący sukcesy biznesmen.

„Zakaz prowadzenia samochodu przez kobiety jest analogiczny do zakazu kształcenia się czy posiadania dokumentów osobistych… Prowadzenie samochodu przez kobiety jest pilną potrzebą społeczną, podyktowaną obecnymi okolicznościami gospodarczymi” — podkreślił.

Zdaniem księcia takie zakazy są wynikiem niesprawiedliwego podejścia tradycyjnego społeczeństwa, które ogranicza kobiety bardziej, niż pozwala na to obowiązujące prawo religijne.

Wskazał również na koszty gospodarcze tego ograniczenia — kobiety są zmuszone cały czas korzystać albo z usług wynajętych kierowców, albo zamawiać taksówki. Oprócz tego zakaz prowadzenia przez kobiety samochodów stanowi też duży problem dla ich mężów, którzy muszą opuszczać na jakiś czas swoje miejsca pracy, żeby zawieźć gdzieś żony, co wpływa na wydajność ich pracy.

W Arabii Saudyjskiej, w której obowiązuje prawo państwowe oparte na szariacie, prowadzenie samochodu przez kobiety jest obecnie zakazane.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 02.12.2016 16:44

    Widziałem o nim program jak w nocy na pustyni rozłożyli jakiś catering a on przyjmował hołdy wiersze a potem spełniał prośby wszystkich ustawionych w kolejce. Jedne potrzebował wstawiennictwa innemu szlag trafił samochód (więc dostawał samochód). W jego wieżowcu w Rijadzie kobiety wożą się po Europejsku bez szmat na głowie i oczach. Co to za islam? HErezje!!!

  2. MvS 02.12.2016 17:15

    Ja to bym się chciał dowiedzieć, który zapis Koranu mówi literalnie o zakazie prowadzenia samochodu. W końcu prawo Szariatu ma być oparte na Koranie. Lub chociaż na hadisach. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że takiego zakazu nie znajdziemy, więc pewnie chodzi o interpretację czyli Kijas. A w takim wypadku może nastąpić i zreinterpretowanie. Bądź łaskaw poprawić mnie, szanowny MasaKalambura, jeślim w błędzie. Jeżeli takie zreinterpretowanie miałoby mieć miejsce, to jak to się odbywa ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.