Saudyjska uciekinierka otrzymała status uchodźcy

Opublikowano: 10.01.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1585

Osiemnastoletnia Saudyjka Rahaf Mohammed Al-Qunun, która porzuciła islam i uciekła w sobotę od znęcającej się nad nią rodziny, otrzymała od ONZ-owskiej organizacji ds uchodźców (UNHCR) status uchodźcy.

UNHCR zwrócił się do rządu australijskiego o udzielenie jej azylu. Wczoraj australijski minister zdrowia zapowiedział, że jeśli Rahaf dostanie status uchodźcy, to Australia szybko zajmie się jej wnioskiem azylowym.

Rafah Mohammed przebywa w Bangkoku w Tajlandii, gdzie została początkowo zatrzymana na lotnisku na prośbę saudyjskiej ambasady. Władze tajlandzkie chciały ją odesłać do kraju, uważając, że jej ucieczka jest „sprawą rodzinną”, ale po rozgłosie, jaki towarzyszył ucieczce młodej dziewczyny zgodziły się, żeby zajął się nią UNHCR.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: NPR.org
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MakSym 10.01.2019 14:36

    Ciekawa “sprawa rodzinna”.
    W praktycznej realizacji islamu w postaci państwa, czyli Arabii Saudyjskiej, po powrocie dostałaby wyrok kary śmierci przez ścięcie mieczem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.