Saudyjki dowiedzą się o rozwodzie za pośrednictwem SMS-ów

Opublikowano: 07.01.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1913

Władze Arabii Saudyjskiej zobowiązały sądy do wysyłania wiadomości SMS-owych do kobiet o tym, że ich małżeństwo zostało rozwiązane – informuje BBC. Nowa zasada powinna przerwać praktykę tzw. „tajnych rozwodów”, gdy mężczyźni zrywali małżeństwo bez informowania o tym byłych żon.

Teraz mieszkanki Arabii Saudyjskiej będą zawsze świadome swojego stanu cywilnego i będą mogły w pełni korzystać z prawa do alimentów, mówią prawnicy.

Nowy środek jest częścią reform podjętych przez księcia Mohameda bin Salmana, informuje BBC. W ubiegłym roku kobietom w Arabii Saudyjskiej zezwolono na prowadzenie samochodu. Ponadto mogą teraz oglądać mecze piłki nożnej.

Wciąż jednak jest wiele rzeczy, których kobiety w tym kraju nie mogą zrobić bez pozwolenia męskiego opiekuna: męża, ojca, brata lub syna. Na przykład, wyrobić paszport, wyjść za mąż, wyjechać za granicę lub otworzyć konto w banku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Radek 07.01.2019 17:50

  U nas nie wolno bez pozwolenia i udzielenie licencji różnych władz: prowadzić samochodu, pilotować samolotu, być nauczycielem, kupować sobie lekarstw, produkować wielu produktów w tym alkoholu, robić imprez masowych, handlować paliwami, posiadać broni i wielu innych przedmiotów, pomagać innym w ich problemach zdrowotnych, wychowywać dzieci jak się uważa.
  Do tego dochodzi wiele rzeczy których nie wolno w ogóle i wiele które wymagają zapłacenia haraczu. Na przykład płacić trzeba haracz przy: kupowaniu domu, dawaniu komuś pracy, otrzymywaniu wszystkich licencji, od posiadania domu.
  Ale u nas jest fajnie, nie ma dyskryminacji, bo wszyscy są po równo dyskryminowani i traktowani jak debile.

  Pewnie Saudyjki traktują te przepisy jako słuszne jak my nasze europejskie przepisy. Owszem, na pewno z niektórymi się nie zgadzają tak jak my z rożnymi podatkami itd, ale ogólnie uważają, że tylko część wymaga zmiany.

  U nas też ludzie myślą, że “trzeba zakazać” albo, ze zakazy są słuszne i konieczne. Ileż to osób uważa, że lekarstwa muszą być na receptę, bo ludzie się potrują.

 2. Murphy 09.01.2019 12:42

  @Radek: Zapomniałeś jeszcze, że nie wolno wchodzić w związek małżeński inny niż M+K.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.