Saudowie ostrzegają Kanadę przed powtórką zamachu na WTC

Opublikowano: 10.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Kanada skrytykowała Arabię Saudyjską za zamykanie w więzieniach aktywistów, którzy walczą o prawa człowieka. Saudowie rozgniewali się do tego stopnia, że postanowili zawiesić stosunki dyplomatyczne i wszystkie nowe umowy handlowe oraz inwestycje. Co więcej, saudyjska organizacja młodzieżowa zamieściła na swoim profilu na Twitterze bardzo specyficzną grafikę, która ewidentnie nawiązuje do zamachu na WTC, lecz tę opracowano w wersji kanadyjskiej.

Grafika opublikowana przez grupę Infographic KSA przedstawia samolot pasażerski kanadyjskich linii lotniczych Air Canada, który leci w kierunku wieży CN Tower w Toronto. Celowo bądź zupełnie przypadkiem, w co raczej trudno uwierzyć, grafika nawiązuje do zamachu na WTC i odebrano ją jako groźby, skierowane w kierunku Kanady.

W obecnym konflikcie między Arabią Saudyjską a Kanadą, największą uwagę skupia właśnie ta grafika. Umieszczono na niej również arabskie powiedzenie: „Ten, kto wtrąca się w nieswoje sprawy, znajduje tam to, z czego nie będzie zadowolony”. Komentatorzy przypominają, że spośród 19 zamachowców na wieże WTC, aż 15 było obywatelami Arabii Saudyjskiej i wygląda to tak, jakby zagrożono właśnie porwaniem samolotu pasażerskiego i rozbiciem go o kanadyjską wieżę CN Tower.

Grafika została szybko usunięta z “Twittera” pod natłokiem krytyki. Grupa Infographic KSA wyjaśniła, że jej dwuznaczność była zupełnie przypadkowa i miała raczej symbolizować powrót kanadyjskiego ambasadora z Arabii Saudyjskiej. Jednak grafika w oryginalnej wersji wciąż krąży po sieci i raczej niewiele osób uwierzyło, że samolot lecący w kierunku wieży jest dziełem przypadku, zwłaszcza, że Arabia Saudyjska jest obwiniana o dokonanie zamachu z 2001 roku.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Saudyjczycy mają z tym zamachem tyle wspólnego co Amerykanie z potem na Księżyc.