Saudowie ostrzegają Kanadę przed powtórką zamachu na WTC

Opublikowano: 10.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 710

Kanada skrytykowała Arabię Saudyjską za zamykanie w więzieniach aktywistów, którzy walczą o prawa człowieka. Saudowie rozgniewali się do tego stopnia, że postanowili zawiesić stosunki dyplomatyczne i wszystkie nowe umowy handlowe oraz inwestycje. Co więcej, saudyjska organizacja młodzieżowa zamieściła na swoim profilu na Twitterze bardzo specyficzną grafikę, która ewidentnie nawiązuje do zamachu na WTC, lecz tę opracowano w wersji kanadyjskiej.

Grafika opublikowana przez grupę Infographic KSA przedstawia samolot pasażerski kanadyjskich linii lotniczych Air Canada, który leci w kierunku wieży CN Tower w Toronto. Celowo bądź zupełnie przypadkiem, w co raczej trudno uwierzyć, grafika nawiązuje do zamachu na WTC i odebrano ją jako groźby, skierowane w kierunku Kanady.

W obecnym konflikcie między Arabią Saudyjską a Kanadą, największą uwagę skupia właśnie ta grafika. Umieszczono na niej również arabskie powiedzenie: „Ten, kto wtrąca się w nieswoje sprawy, znajduje tam to, z czego nie będzie zadowolony”. Komentatorzy przypominają, że spośród 19 zamachowców na wieże WTC, aż 15 było obywatelami Arabii Saudyjskiej i wygląda to tak, jakby zagrożono właśnie porwaniem samolotu pasażerskiego i rozbiciem go o kanadyjską wieżę CN Tower.

Grafika została szybko usunięta z “Twittera” pod natłokiem krytyki. Grupa Infographic KSA wyjaśniła, że jej dwuznaczność była zupełnie przypadkowa i miała raczej symbolizować powrót kanadyjskiego ambasadora z Arabii Saudyjskiej. Jednak grafika w oryginalnej wersji wciąż krąży po sieci i raczej niewiele osób uwierzyło, że samolot lecący w kierunku wieży jest dziełem przypadku, zwłaszcza, że Arabia Saudyjska jest obwiniana o dokonanie zamachu z 2001 roku.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 11.08.2018 10:11

    Saudyjczycy mają z tym zamachem tyle wspólnego co Amerykanie z potem na Księżyc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.